Začína sa vojna? Valve tvrdí, že exkluzivita Metra: Exodus je neférová voči zákazníkom
Update

Začína sa vojna? Valve tvrdí, že exkluzivita Metra: Exodus je neférová voči zákazníkom

 

Epic Games chce za každú cenu kúsok PC trhu.

Včera prišlo celkom prekvapujúce oznámenie. Metro: Exodus, očakávaná hra od štúdia 4A Games sa prestala predávať na Steame a od včerajšieho dňa sa predáva exkluzívne prostredníctvom Epic Games Store. Vydavateľ Deep Silver tvrdí, že všetky predobjednávky hry, ktoré boli urobené na Steame budú „akceptované,“ a tí, čo si hru stihli predobjednať ju budú môcť hrať prostredníctvom tejto služby.

Taktiež sme sa dozvedeli, že exkluzivita v Epic Games Store bude mať trvanie jedného roka, po ktorom sa hra vráti na Steam. Takže ak si chcete počkať na Steam verziu, tak dátum, ktorý si zakrúžkujte je 15. február 2020.
Zdá sa však, že toto počínanie Epic Games konečne vyvolalo aspoň nejakú reakciu Valve, ktorí doteraz vyzerali, že im je všetko jedno. Táto reakcia bola uverejnená na Steam stránke hry:

„Dnes bude možnosť predobjednávky Metro: Exodus na Steame zastavená a to z dôvodu rozhodnutia vydavateľa, že hra bude exkluzívna v inom obchode. Vydavateľ aj vývojári nás uistili, že všetky nákupy hier do tohto obdobia budú naplnené a Steam užívatelia budú mať prístup k hre, aktualizáciám a aj DLC obsahu.“

Myslíme si, že toto rozhodnutie je neférové voči Steam užívateľom, hlavne s ohľadom na dlhú dobu, počas ktorej si mohli Metro: Exodus preobjednať. Ospravedlňujeme sa užívateľom Steamu, ktorí očakávali dostupnosť hry 15. februára, ale o tejto situácii sme sa taktiež dozvedeli iba nedávno.“

Vyzerá to tak, že Valve sa už iba neprizerá na počínanie Epic Games. Uvidíme však, či toto konanie vydavateľa prinesie aj nejaké reálne opatrenia, alebo iba lamentovanie.

Update: Od vydavateľa hry sme dostali informáciu, že fyzické verzie hier budú distribuované s kľúčom do služby Epic Games Store. Ak ste teda dúfali, že pri kúpe krabicovej verzie sa dočkáte kľúču do služby Steam, tak vás musíme poopraviť. 

Zdroj: Steam

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk