Valve zaviedlo podporu pre austrálsky dolár a ľudia si teraz kvôli tomu nemôžu kúpiť hry

Valve zaviedlo podporu pre austrálsky dolár a ľudia si teraz kvôli tomu nemôžu kúpiť hry

Niekto zabudol na to, čo má spraviť.

Prednedávnom spoločnosť Valve oznámila, že spustí podporu pre Austrálsky Dolár, čo sa stretlo s nadšenou odozvou tamojšej komunity. A včerajším dňom bola táto podpora spustená, no zatiaľ neprebieha tak hladko ako by možno hráči dúfali.

Pri zmene meny je totiž na vydavateľoch na Steame, aby upravili regionálnu cenu hry. Niektorí však na to buď zabudli, alebo to jednoducho odignorovali, no tým pádom sa hráči dostali do situácie, kedy si tieto hry nemôžu kúpiť, pretože nemajú určenú cenu.

Medzi týmito hrami nájdeme samozrejme staré, ale aj relatívne nové hry. Ak ste z Austrálie, nemôžete si napríklad kúpiť Warhammer: Vermintide 2. Taktiež si nemôžete kúpiť prakticky všetky hry od Konami ako napríklad Metal Gear Solid 5, Pro Evolution Soccer 2019 či Castlevanie. To isté platí aj pre Hellblade: Senua Sacrifice či ďalšie hry od Microsoftu ako napríklad Ori and the Blind Forest, Fable Anniversary alebo HD verziu Age of Empires II.

V tomto prípade však ťažko obviňovať Valve, nakoľko plán podpory pre Austrálsky Dolár bol verejný relatívne dlho a vydavatelia sa tak mohli pripraviť. Zároveň je však na mieste otázka, či nemohlo Valve zabezpečiť aspoň prepočet podľa určeného konverzného kurzu. 

Zdroj: kotaku.au.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk