Blizzard údajne na poslednú chvíľu odvolal ohlásenie Diabla 4
Update

Blizzard údajne na poslednú chvíľu odvolal ohlásenie Diabla 4

 

Pre portál Kotaku to anonymne potvrdili dvaja ľudia z prostredia Blizzardu.

Tohtoročný BlizzCon sa nepochybne niesol v znamení lavíny hnevu od fanúšikov po ohlásení mobilného Diablo Immortal ako jedinej novej hry vynímajúc remastery. Ako však informoval portál Kotaku, Blizzard mal pôvodne v pláne okrem mobilného spinoffu ohlásiť ešte jeden projekt - Diablo 4. Túto správu priniesol Jason Schreier z portálu Kotaku, známy prepojeniami na mnoho ľudí zvnútra videoherného priemyslu.

Pôvodný plán BlizzConu zahŕňal po ohlásení Immortalu ukončiť konferenciu videom, v ktorom spoluzakladateľ Blizzardu Allen Adham povedal, že Diablo 4 je vo vývoji, no ešte nie sú pripravení ho ukázať. Nestalo sa tak a Blizzard si tak odniesol od fanúšikov poriadne štipľavú kritiku ako online, tak aj priamo na BlizzCone.

Blizzard sa rozhodol pre túto zmenu niekedy v posledných týždňoch. Podľa zdrojov Kotaku vývojársky tím Diabla nebol pripravený zaviazať sa k oficiálnemu ohláseniu, pretože Diablo 4 prešlo počas vývoja zásadnými zmenami a je možné, že sa bude ešte výrazne meniť. Momentálne vraj prešla hra už dvomi iteráciami s rozdielnymi projektovými vedúcimi.

Odvolanie ohlásenia na poslednú chvíľu by sedelo s tohtoročnou komunikáciou zo stranu Blizzardu na margo série Diablo. V lete povedali, že pracujú na niekoľkých Diablo projektoch, z ktorých niektoré uvidíme tento rok. Pred dvoma týždňami však už publikovali blog, v ktorom krotili očakávania a v princípe povedali, že vedia, že chceme Diablo 4, ale máme byť trpezliví.

Ťažko povedať, čo nakoniec Blizzard presvedčilo, aby štvrtý diel počas konferencie nespomenuli. Tento BlizzCon sa totiž mohol pri pôvodných plánoch pre nich skončiť oveľa lepšie.

Blizzard tieto špekulácie poprel Spoločnosť Blizzard sa pre portál Kotaku vyjadrila, že takéto video na BlizzCon pripravené nebolo. Kotaku stále trvdí, že podľa ich zdrojov bolo video s ohlásením určite vytvorené, avšak pripúšťajú, že možno nie na BlizzCon.

Zdroj: kotaku.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk