Na svete je nová fanúšikovská hra Super Mario Flashback, ktorá vyzerá naozaj výborne

Na svete je nová fanúšikovská hra Super Mario Flashback, ktorá vyzerá naozaj výborne

Hoci nie je táto hra priamo od Nintenda, Super Mario Flashback má čo ponúknuť.

Videohier kde v hlavnej úlohe nájdeme inštalatéra Maria je naozaj neúrekom. Táto milá a hrdinská postavička sa stala tak obľúbenou, že ju na svete pozná takmer každý, kto aspoň raz o videohry zakopol. Nové hry so Super Mariom vychádzajú určite v hojnom počte aj teraz. Avšak skalní fanúšikovia nedajú dopustiť na tie prvé 8 a 16-bitové verzie. V nich sa miešala nádherná grafika, zaujímavé dizajny úrovní a najmä neopakovateľná hrateľnosť. 

Na udalosti SAGE (Sonic Amateur Games Expo), ktorá sa konala od 25. augusta do 1. septembra bolo prezentovaná demoverzia hry Super Mario Flashback. Ide o naozaj prepracovanú fanúšikovskú hru z univerza Super Maria. Super Mario Flashback však nie je ledajaký klon, ale naozaj detailne spracovaná videohra, ktorá v sebe kĺbi minulosť s prítomnosťou. Mario opäť behá v 2D svete v klasických úrovniach, bojuje proti nepriateľským korytnačkám, či kvetinám. Nájdeme tu však aj nové prvky ako tri dieliky života, či nové možnosti rozbíjania kociek. 

Hru ma na svedomí iba 20 ročný vývojár indie hier Mars z Turecka. Okrem tejto hry pracuje aj na ďalších tituloch, ktoré môžete nájsť na jeho stránke. V prípade, že sa vám Marsova tvorba páči, určite mu spraví radosť ak ho na jeho Patreon stránke podporíte.

Demoverziu si môžete stiahnuť aj tu:

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk