EA, Ubisoft a Activision: Mainstreamové cloud hranie je už len otázkou času

EA, Ubisoft a Activision: Mainstreamové cloud hranie je už len otázkou času

Zdá sa, že veľký vydavatelia sa pomaly ale isto pripravujú na cloud hranie a na predplatné na štýl Netflixu

Minimálne od dvoch spoločností počas E3 2018 zaznel dôraz na cloud hranie a na systém predplatného. EA a Microsoft. Obe už majú systém v štýle Netflixu (Xbox Game Pass a Origin Access Premier) a obe spomínali dôraz cloud hranie v budúcnosti. No nie sú jediný. Ubisoft taktiež chce skočiť na tento vagón a Sony už dokonca streamovaciu službu má v podobe Playstation Now, ale tá nepatrí medzi najpopulárnejšie.

Šéf EA sa vyjadril: „Počuli sme veľa názorov na Origin Access Premier a spätná väzba bola veľmi pozitívna v zmysle dať hráčom prístup ku skvelým hrám bez otravných vecí. A počítame s tým, že služba bude rásť, nakoľko služby takéhoto typu rastú časom. Veríme, že táto služba má v hrách potenciál rovnako ako má aj v TV, filmoch a hudbe. Teraz sa sústreďujeme na predplatné, no do budúcnosti investujeme do streamovania“

To isté potvrdil šéf Ubisoftu „Myslím si, že streamovanie bude dostupné čoraz väčšiemu publiku a to až do bodu, kedy nebude potrebné mať doma veľký hardvér.“ A v podobnom duchu sa vyjadril aj Activision Blizzard, ktorý svoje štvrťročné výsledky komentoval v štýle, že z dlhodobého hľadiska chcú ísť cestou streamovania. Zároveň však priznávajú, že existujú problémy, ktoré dovtedy musia vyriešiť. Ako napríklad odozvu pri hraní a taktiež aj dostupnosť takejto služby v rôznych častiach niektorých krajín, ktoré majú problémy s dostupnosťou rýchleho a stabilného internetu.

Každopádne sa zdá, že firmy sú presvedčené, že toto je cesta budúcnosti. Čo si o tom myslíte vy?

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk