Genital Jousting naplnil prasiatka svojich tvorcov

Genital Jousting naplnil prasiatka svojich tvorcov

 

Malé juhoafrické herné štúdio Free Lives, z Kapského Mesta, známe vďaka frenetickej akcii BroForce, zlomilo rekordy v predajoch aktuálnej hry (dostupnej v Early Acces na Steame od roku 2016 )- Genital Jousting. Do dnešného dňa sa predalo   viac ako 350 tisíc kópií tejto "hry", čo prinieslo autorom na konto 20 miliónov Juhoafrických randov.

Ak vám Genital Jousting náhodou unikla, tak vedzte, že je to prioritne online hra pre viacerých hráčov. V podobe falických avatarov sa môžu "šermovať", pretekať, venčiť jazvečíky, hrať futbal, alebo chodiť na rande v tomto dúhovom svete mužských genitálií.

Prvá vlna predaja prišla už v Early Acces štádiu okolo Valentína, kde pomohlo najmä množstvo virálnych videí. Autori sa predtým však ubezbečili, že Steam im hru o šermovaní s penismi vôbec dovolí zverejniť. Po opatrnej kampani prišli vianočné výpredaje na Steame, ktoré zahrňovali aj túto gamesku a s nimi aj pozitívne recenzie užívateľov. Autori v tom čase potichúčky pracovali - na niečom špeciálnom pre finálny launch - singelplayer móde s príbehom. To už však nijako vážne neobnovilo predaje a streamovanie, ale tvorcovia to nepovažujú za chybu. Multiplayerový mód bol skrátka načasovaný lepšie. Štúdio momentálne pracuje na prototypoch rôznych hier (napr. Gorn).

Tu sa ponúka moment na zamyslenie...čo skutočne za takým treskopredajom bolo. Autori hovoria o úmysle "odzbrojenia sexuality", ale pokojne si môžeme myslieť, že šlo len o žartík, či coming-out autorov samotných, alebo premyslenú kampaň na podporu gay komunít. Tomu nahráva aj príbeh v singleplayeri- strasti a slasti pipíška Johna, ktorý hľadá lásku v krutom (ergo homofóbnom) svete.

Autori sa zrejme snažia demýtizovat falickú symboliku a pretrvávajúce zameranie celého sveta v svetle,že muži (či hetero či gayi) si aj tak "porovnávajú penisy" v zmysle konfliktu či nadvlády a prevahy, málokedy súladu a potešenia a nikdy zábavy. Fajn. Stretol som sa z veľa dekadentnými dielami (aj hrami) a oproti tomu, čo na Steame je (taký pedofilný Shower With Your Dad Simulator 2015: Do You Still Shower With Your Dad?" ) a oproti záplave pornohier a videí na webe je to pokrok aspoň niekde.Je to istý náznak kataklizmy, falusoklazmu?...možno alebo vzdialenej idei, aby bola inakosť ekválna. Zbytočne už ďalej hlboko analyzovať, ako nás učí doktor Freud alebo aj propagátor inakosti Alejandro Jodorowsky.

Som zvedavý na skutočnú hrateľnosť a na fakt či túto hru hrajú aj ženy. Píšte, diskutujte, zdieľajte... 

Vesmír je aj tak ružový, ako spievajú Noga a Skrúcaný. Nech už výde starý dobrý Leisure Suit Larry prosím.

Zdroj: www.pcgamer.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk