Konami „zrušilo“ PC remake P.T. a zamestnalo jeho vývojára

Konami „zrušilo“ PC remake P.T. a zamestnalo jeho vývojára

 

My, hráči sa nedočkáme ničoho, no vývojári dostali odmenu za svoju prácu.

P.T., alebo Public Teaser bolo jedno z najefektívnejších oznamení hry v hernej histórií. Demo, ktoré bolo nenápadne vypustené na PS Store sa zmenilo na veľký „hype machine,“ keď sa prišlo na to, že ide o ukážku novej hry Silent Hills, a že na nej pracuje Kojima, Del Torro a Norman Reedus. Potom však Konami švihlo, hru zrušili a demo stiahli z PS Store.

Odvtedy sa konzoly s týmto demom stali raritnou komoditou a rôzne fanúšikovské skupiny sa snažili prísť na to, ako túto hru oživiť. Jeden skvelý P.T. remake však bol spoločnosťou Konami zrušený.

17-ročný tvorca remaku, Qimsar prezradil, že mu o piatej ráno zazvonil telefón a na druhej strane sa ozval zástupca spoločnosti Konami, ktorý mu povedal, že má pre neho zlú správu. PC Remake P.T. musí stiahnuť „z obehu,“ no Konami bolo jeho prácou veľmi nadšené a tak mu ponúkli stáž a k tomu navyše aj darčeky od spoločnosti. Ako dôvod stiahnutia prezradil nelegálnosť celého remaku.

Podľa jeho vlastných slov mu príprava remaku trvala 180 hodín a aj keď je smutný z toho, že ho musel stiahnuť, je šťastný z ponúknutej príležitosti v spoločnosti.

Zdroj: vg247.com

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk