Tvorcovia PUBG stiahli žalobu voči Epic Games

Tvorcovia PUBG stiahli žalobu voči Epic Games

 

Štúdio stojace za hrou, ktorá priniesla Battle Royale do mainstreamu stiahlo žalobu proti Fortnite, ktorý ju prevalcoval.

PUBG Corp. poslala list právnikom spoločnosti Epic Games o tom, že sťahujú svoju žalobu, ktorú na nich podali ohľadom porušovania autorských práv a duševného vlastníctva, ktoré sa týkali svetového fenoménu Fortnite.

Spoločnosť neprezradila, prečo túto žalobu stiahla, no jej stiahnutie potvrdila. Situáciu nekomentovala ani spoločnosť Epic Games.

V pôvodnej žalobe PUBG Corp. obvinili Epic Games z prílišnej podobnosti Fortnite voči ich hre Playerunknown's Battlegrounds. Buď si tak uvedomili, že šance na úspech v tomto súdnom spore sú mizivé, alebo zistili, že súdiť iného vývojára takýmto spôsobom je hlúposť.

Obe hry sú extrémne populárne, no Fortnite s prehľadom víťazí. Hra podľa odhadov zarobila za mesiac máj 300 miliónov $ na mikrotransakciách, zatiaľ čo PUBG sa nedávno pochválil, že predal 44 miliónov kópií a nakoľko taktiež obsahuje mikrotransakcie, tak je predpoklad, že sa taktiež nemajú úplne zle.

Zdroj: bloomberg.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk