Hororová multiplayerovka Friday the 13th dostáva sekerou do chrbta od vlastníkov licencie

Hororová multiplayerovka Friday the 13th dostáva sekerou do chrbta od vlastníkov licencie

Objavili sa obchodné problémy.

Hráčmi obľúbená asynchrónna multiplayerovka Friday the 13th, v ktorej sa jeden hráč zhostí sériového vraha Jasona Vorheesa a ostatní v podobe roztrasených kempujúcich sa snažia prežiť jeho beštiálne vyčíňanie, neprežila beštiálne vyčíňanie právnikov zastupujúcich tvorcov pôvodného filmu. Tí sa nevedia dohodnúť, kto vlastne vlastní práva na túto značku.

Z toho dôvodu nemôžu štúdio IllFonic a vydavateľ Gun Media ďalej robiť absolútne nič. Tvorcovia uvádzajú, že do hry nateraz nemôžu pridať ani nový strom, či kameň. Samozrejme, je tu možnosť, že sa tvorcovia filmu nakoniec dohodnú, no nanešťastie to nebude znamenať automatický návrat k vylepšovaniu hry. Vydavateľ sa k úplnému zastaveniu vývoja vyjadril nasledovne:

Vývoj hier sa nemôže len tak na neurčito zastaviť a potom niekedy spustiť znova, takto to nefunguje. Predovšetkým vtedy, keď nemáte šajnu o tom, kedy by to mohlo v budúcnosti nastať. Nemôžeme vytvárať obsah, ktorý možno nikdy neuvidí svetlo dňa. To je zlé podnikanie.

Wes Keltner, Gun Media

Vývojári sa tak budú starať predovšetkým už len o chod serverov. A to pravdepodobne len dovtedy, kým ich to celé prestane baviť.

Zdroj: PC Gamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk