Prinesie nám tohtoročná E3 konečne nové informácie o hre Project Wight?

Prinesie nám tohtoročná E3 konečne nové informácie o hre Project Wight?

 

Od novembra 2016, kedy nám vývojári z doposiaľ neznámeho štúdia The Outsiders predstavili svoj záhadný vikingský počin, sme sa až doteraz nedočkali žiadnych nových informacií. Viac svetla do celej záhady okolo titulu Project Wight by mohla vniesť práve tohtoročná E3 konferencia. 

David Goldfarb (Battlefield) pred necelými dvoma rokmi potešil hráčov slušnou dávkou noviniek o svojom najnovšom projekte z nového štúdia. Project Wight má byť hororová RPG hra s vikingskou tematikou, odohrávajúca sa v pomerne rozsiahlom otvorenom svete. Výnimočnosť ambiciózneho titulu spočíva v hlavnom protagonistovi (v tomto prípade skôr antagonistovi). Hra nám ponúkne pohľad na neľútostný vikingský svet očami bližšie nedefinovaného monštra, ktoré sa po krutom zabití svojho otca stáva posledným tvorom svojho druhu. 

Pri tvorbe príbehu sa pre Davida Goldfarba stal inšpiráciou najmä Grendel z eposu o Beowulfovi. Vďaka nezvyčajnej hlavnej postave sa budeme môcť z nového uhla pohľadu pozrieť na pomstu a na nezmyslenú ľudskú krutosť.

Podľa klebiet, ktoré už dlhšie kolujú na internete, sa vývojári chystajú v najbližšom čase svoj titul bližšie predstaviť verejnosti. Uvidíme, či sa hra skutočne objaví už na tohtoročnej E3. Čakanie si môžete skrátiť pri veľmi vydarenom prvom traileri, ktorý obsahuje aj komentár od hlavného vývojára. 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk