Originálna hororová hra Beware dostáva demo

Originálna hororová hra Beware dostáva demo

 

Miešanie rôznych žánrov nemusí vždy dopadnúť podľa predstáv. Spojenie racingových hier, hororoviek a osemdesiatych rokov však v indie survival hre Beware funguje až podozrivo dobre. 

Ak vám slovo Beware v spojení s racingovou survival hrou nič nehovorí, možno sa lepšie rozpamätáte pri názve Driving Survival. Tak sa totiž tento titul volal v jeho počiatočnej fáze vývoja. Ondřej Švadlena, autor projektu, nám informácie o ňom posúva len veľmi neochotne. Mechaniky, príbeh a hlavná postava v tomto momente ostávajú stále záhadou, poďme sa však sústrediť na to málo, čo o hre vieme. Svet, v ktorom sa hra odohráva je akýsi ekvivalent Mad Maxa z východného bloku v alternatívnych osemdesiatych rokoch bez slnka. Inými slovami nám Beware ponúka klasický post-apokalyptický scenár, kedy sa väčšina populácie po globálnej katastrofe sťahuje do elektrizovaných miest a zvyšok sveta sa stáva revírom monštier a záhadných bytostí. 

Originalita tohto titulu ale spočíva v jeho hrateľnosti. V otvorenom svete s dĺžkou až 60 km budete musieť všetky úlohy plniť výlučne len v aute. Nečakajte klasické pretekanie. Protivníkom musíte vo vozidle jednoducho ujsť, alebo ich naopak prenasledovať a zbierať popri tom informácie. Tu sa dostávame k prvému a zásadnému problému hry. V obrovskom, jednotvárnom svete pôsobí prenasledovanie a unikanie pred nepriateľmi až nepríjemne zdĺhavo. Preto dúfame, že nám vývojári vo finálnej verzii hry ponúknu úlohy, pri ktorých po pár hodinách neupadneme do stereotypu. 

Demo na hru Beware si môžete stiahnuť tu

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk