Roguelike dobrodružstvo Moonlighter je už na dosah

Roguelike dobrodružstvo Moonlighter je už na dosah

 

Inšpirovaný hrami ako Rogue Legacy a Legend of Zelda: The Minish Cap, Moonlighter bude čoskoro vydaný na všetkých moderných platformách.

Vývojári z Digital Sun začali prácu na Moonlighter ešte v roku 2016, ak nie skôr. Práve v tom roku sa ale hra prvýkrát objavila na verejnosti prostredníctvom programu Square Enix Collective. Ten dáva nádejným vývojárom šancu ukázať svoju hru a zabojovať o priazeň verejnosti. Čo sa aj podarilo. Moonlighter zožal úspech ako jeden z titulov na Square Enix Collective, zároveň prešiel úspešnou Kickstarter kampaňou a teraz má titul už iba pár dní do oficiálneho vydania. V splnení cieľa im pritom pomáha vydavateľ 11 bit studios.

V tomto akčnom RPG sa hráči prenesú do role Willa. Ten je počas dňa obchodník, ktorý sa v noci mení na dobrodruha. Vo svete boli totiž prostredníctvom vykopávok odhalené portály, ktoré vedú do tajomných svetov plných dobrodružstiev. Je samozrejmé, že okolo takýchto miest sa usadili obchodníci, aby podporili nádejných bláznov, ktorí sa vydávajú na honbu za pokladom. Tento dobrodružný aspekt hry má v sebe rogue-like prvky, ktoré sú inšpirované napríklad už spomenutým titulom Rogue Legacy.

Hráč bude musieť nájsť rovnováhu medzi 2 životmi, ktoré Will vedie. Počas dňa sa bude treba postarať o biznis v dedine Rynoka. Bude možné predávať nazbierané predmety, starať sa o zásoby zlata, najať pomocníkov alebo si kúpiť vylepšenia pre obchod. Treba si ale dávať pozor, úspech totiž veľmi rýchlo priláka aj podivných zákazníkov, ktorí nie vždy budú chcieť za nákup zaplatiť. Okrem práce v obchode bude možné stretávať dedinčanov a budovať si s nimi vzťahy. Hráča občas pošlú na nejaké úlohy, ktorých cieľom bude získať vzácne predmety. Nič ale nie je zadarmo a Will ako správny obchodník bude vždy chcieť nejakú odmenu, ktorá vykompenzuje všetku námahu.

V noci sa ale Will premení na dobrodruha. Hráči tak budú cestovať do vzdialených svetov aby sa stretli v boji s nepriateľmi. Tých nebude jednoduché poraziť, no za prekážkami bude odmena v podobe vzácnych surovín, zbraní, brnení a iných lákavých pokladov, ktoré bude možné použiť na dobrodružné výpravy alebo predať v obchode.

Moonlighter vychádza 29. mája na PC, PS4 a Xbox One. V pláne je aj Switch verzia, ktorá by mala byť dostupná niekedy v 3. štvrťroku 2018.

Zdroj: TS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk