Režisér God of War prezradil ktorých osem hier by mal prejsť každý hráč

Režisér God of War prezradil ktorých osem hier by mal prejsť každý hráč

 

Cory Barlog v rámci projektu s názvom Spoznajte Tvorcov (Discover the Creators) prebiehajúcom na oficiálnom blogu PlayStation, pomáha hráčom vybrať si ďalší titul na hranie v prípade, ak ste si zakúpili PS4 práve kvôli hre God of War. 

Assassin's Creed Origins

Jedno z potenciálnych miest, kde sa mal odohrávať reboot série God of War, sa malo nachádzať v starovekom Egypte. Je preto pochopiteľné, že si Cory Barlog zvolil túto hru od Ashrafa Ismaila ako číslo jedna vo svojom zozname. 

Horizon: Zero Dawn

Talentovaní vývojári zo šúdia Guerrilla Games podľa ich kolegu z vydavateľstva Sony Interactive Entertainment vytvorili dokonalé RPG so skvelým príbehom, ktoré by nemalo chýbať v žiadnej knižnici správneho PlayStation fanúšika. 

Celeste

Výborná plošinovka, v ktorej s hlavnou postavou Madeline prekonávate jej vnútorných démonov, bola pôvodne vyvíjaná na Nintendo Switch. Hra sa nakoniec stala dostupnou na všetkých platformách a aj vďaka tomu sa jej dostalo viac pozornosti nielen od hráčov, ale aj vývojárov. 

Kingdom Come: Deliverance

Úspech, ktorý vo svete dosiahla hra od našich českých susedov, si všimol aj Cory Barlog. Ten titul označuje ako veľmi inovatívny a v mnohých smeroch odlišný od väčšiny dnešných hier. 

The Evil Within

Temná adventúra od Šindži Mikamiho, v ktorej doslova preskúmavame zvrátenú myseľ psychicky chorého Ruvika, by mala byť povinnosťou pre kažého milovníka kvalitných japonských hororových hier, ktorému nerobí problém mierne zastaralé grafické spracovanie. 

Elite: Dangerous

Naozaj nečakaný výber. Hra z roku 2014 vám ponúkne možnosť vydať sa na dobrodružstvo skrz Mliečnou Dráhou vo svojej vlastnej vesmírnej lodi. Ak sa vám pozdával nápad tvorcov No Man's Sky, no sklamalo vás jeho spracovanie, Elite: Dangerous je hra, ktorá si podľa režiséra God of War zaslúži vašu pozornosť. 

Hellblade: Senua's Sacrifice

Z tejto hry sála severská mytológia na každom kroku rovnako ako v prípade God of War, ktorého tvorca vyzdvihuje najmä herecký výkon Meliny Juergens. Tej sa podarilo dokonale stvárniť mladú keltskú bojovníčku trpiacu schizofréniou a depresiou zo straty blízkeho.

Last of Us: Remastered

Tento titul v zozname Coryho Barloga snáď nikoho neprekvapí. Podobne ako v jeho hre, aj tu sa stávame svedkami vývoja vzťahu dieťaťa a rodiča (v tomto prípade nevlastného). V oboch prípadoch hry poskytujú emotívny zážitok so silnými momentami, ktoré budú našu myseľ sprevádzať ešte dlho po záverečných titulkách. 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk