Komentátor CS:GO Sadokist je suspendovaný z platformy Twitch

Komentátor CS:GO Sadokist je suspendovaný z platformy Twitch

 

Známy komentátor použil rasistické slovo a taktiež povedal členovi komunity, aby sa zabil.

Matthew "Sadokist" Trivett, komentátor hry Counter Strike: Global Offensive bol suspendovaný z Twitchu potom, čo použil rasistické slovo a povedal niekomu, aby sa zabil.

Na piatkovom livestreame použil Matthew tzv. n-word (rasistické slovo začínajúce na N) počas toho ako sa vysmieval kamarátovi. Celý stream si pozrieť nemôžete, no niekto dal ústrižok na sociálne siete. Môžete si ho pozrieť na YouTube.

Neskôr na tom istom livestreame povedal členovi CS:GO komunity Donovi Hacimu, aby sa zabil. "Chod do kelu, odíď z CS:GO komunity," povedal. "Mal by si si dať opasok okolo krku a skočiť z útesu s opaskom stále pripnutým. To by urobilo lepšie každému."

Matthew bol komentátorom v rôznym súťažiach, v poslednom čase aj v celkom veľkých. Táto udalosť mu však môže uškodiť dosť na to, aby organizátori hľadali nabudúce radšej niekoho iného. Tento kanadský komentátor bol zároveň veľmi negatívny voči profesionálnemu hráčovi hry Overwatch, Felix "xQc" Lengyel. Ten bol vyhodený z Overwatch League po tom, čo použil emote v rasistickom zmysle. Vtedy Trivett povedal, že je znechutený. Po tejto udalosti však jeho tweet zmazal.

Zdroj: PCgamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk