O psieho spoločníka z Far Cry 5 sa báť nemusíme, uzdraviť ho je veľmi jednoduché

O psieho spoločníka z Far Cry 5 sa báť nemusíme, uzdraviť ho je veľmi jednoduché

Ubisoft potešil fanúšikov série skvelou novinkou. Boomer, náš štvornohý spoločník, nebude môcť v hre umrieť. Zároveň prišiel s veľmi jednoduchým a príjemným spôsobom akým mu môžeme pomôcť pri vážnejších zraneniach. 

V prípade hier, kde sú našimi spoločníkmi zvieratá, je to vždy jednoznačné. Nezáleží na tom, aký je cieľ misie, naším osobným poslaním je bezpečnosť zvieraťa. Pri psoch, najlepších priateľoch človeka, to platí dvojnásobne, nehovoriac o situáciách, kedy ide nášmu psiemu kamarátovi o život. 

V predošlom Far Cry s podtitulom Primal, nám pri plnení misií mohli pomáhať rôzne zvieratá od obrovských medveďov až po drobných jazvecov. Každé zo zvierat však mohlo po streľbe nepriateľov či po útoku iných dravcov umrieť. 

Ubisoft sa tentokrát rozhodol ušetriť nás psychickej traumy a potvrdil, že Boomer v novej časti série nebude môcť umrieť, rovnako ako jeho psí kolegovia z iných hier, ako sú Dogmeat z Fallout 4 alebo D-Dog z Metal Gear Solid V. Neznamená to však, že bude nezraniteľný. Pri intenzívnej akcii sa môže po utŕžení početných zranení zložiť na zem. Riešenie bude veľmi jednoduché. Stačí ak mu venujeme trochu nehy a po pár pohladeniach bude Boomer opäť v stopercentnom stave, pripravený na ďalšiu misiu. 

Takúto zmenu oproti Far Cry Primal hráči určite ocenia. Ak sa chystáte zahrať si nový Far Cry 5 a Boomera ešte nepoznáte, predstaví sa vám vo videu nižšie, hra totiž vychádza na všetky platformy už v utorok, 27.3.2018. 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk