Vývojári z Warhorse Studia sľubujú zásadné opravy pre Kingdom Come: Deliverance

Vývojári z Warhorse Studia sľubujú zásadné opravy pre Kingdom Come: Deliverance

 

RPG stredoveký titul Kingdom Come: Deliverance je dostupný tretí deň. Hra slávi celosvetový úspech čo nám jasne potvrdzujú aj čísla predaných kópií. Aj napriek tomu budú mať autori ešte kopu práce, pretože sa ozval hlas ľudu a oni ho našťastie vyslyšali.  

Pravdepodobne bude zbytočné písať o zabugovanosti hry a jej nie najlepšej optimalizácii, keďže už o tom vyšlo mnoho článkov. Je však potešujúce, že autori sa od prvého dňa snažia hru opraviť do čo najlepšej formy. Masívny patch hneď prvý deň určite splnil svoju misiu, ale k dokonalosti je ešte ďaleká cesta. Vávra so svojím tímom chvalabohu načúva aj hráčom, ktorí sa sťažujú na rôzne herné mechaniky a bola prisľúbená ich úprava. 

V prvom rade ide o nešťastne vyriešený systém ukladania hry. Na to, aby si hráč mohol uložiť svoj postup v hre, má dve možnosti. Jednou je zázračný nápoj sejvovica, ktorý je potrebné vypiť. Je tu však niekoľko problémov. Tento nápoj, môžete mať v inventári len v obmedzenom množstve troch kusov, hlavný hrdina sa na ňom môže časom stať závislý a v neposlednom rade ide o veľmi drahý spôsob ako si hru uložiť. Hra síce obsahuje automatické ukladanie, najmä pri dôležitých udalostiach ako je začiatok questu, prípadne jeho skončenie, ale to je málo. Predstavte si situáciu, že sejvovicu nemáte, po lese si len tak hodinu pobehujete a natrafíte na banditov, ktorí vás pošlú na onen svet. Strata nahratej hodiny dokáže pekne naštvať asi každého. Druhou možnosťou ako hru uložiť je spánok. Netreba vysvetlovať, že po potulkách mimo obytných častí asi ťažko narazíte na posteľ. 

Našťastie svetlo sveta uzrel mód, ktorý hráčom umožňuje ukladať hru kedykoľvek a kdekoľvek, bez nutnosti spomínaných možností. Môžete ho nájsť na webe nexusmods. Avšak to vyzerá tak, že vývojári sa pokúsia aj napriek jeho existencii o vlastnú nápravu pomocou patchu a je dosť možné, že bude v budúcnosti znefunkčnený. Je nutné ešte podotknúť, že tento mód si bohužiaľ užijú len PC hráči. 

Ďalším problémom je podľa hráčov aj systém otvárania zámkov, resp. jeho obtiažnosť. V PC verzii hry je to o niečo jednoduchšie, avšak aj tam ide nie raz o prácu chirurga. Jedine citom a pevnou rukou sa dopracujete k úspešnému otvoreniu zámku. V tomto prípade je pochopitelne na tom lepšie kombinácia klávesnica + myš ako menej presný joystick s páčkami. Vávra oznámil, že na obtiažnosti zapracujú, takže zmenu uvidíme v nejakej budúcej záplate. Napokon, o dva týždne by sme mali dostať veľký patch, takže je možné, že už bude obsahovať aj riešenie týchto problémov. 

Prečítajte si naše prvé dojmy z hry: 

Originálne, ale nie veľmi podarené ukladanie: 

 

Zdroj: www.vg247.com 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk