Skin na zbraň v CS:GO bol predaný za viac ako 60 tisíc dolárov

Skin na zbraň v CS:GO bol predaný za viac ako 60 tisíc dolárov

 

Rodinný dom alebo radšej skin na AWP-čku?

V hernom svete je Counter-Strike: Global Offensive preslávený najmä svojou ekonomikou potlačí na zbrane, tzv. skinov. Pre mnohých nie je naozajstnou "endgame" hry byť lepší ako ostatní hráči, ale strieľať tými najlepšie vyzerajúcimi zbraňami.

Tento týždeň sa jeden takýto skin, Dragon Lore, predal za neuveriteľných 61 052,63 dolárov. Čím si vyslúžil takú vysokú cenu? Predaný exemplár bol tzv. souvenir skin, získateľný iba zo souvenir packages dostupných počas oficiálnych CS:GO turnajov. Klasický Dragon Lore patrí medzi najdrahšie skiny v hre a jeho cena sa bežne pohybuje nad hranicou 4000 dolárov. Predmetný skin mal okrem toho štyri tematické nálepky, z ktorých jedna nesie meno profesionálneho hráča Tylera "Skadoodle" Lathama.

Latham priviedol iba deň pred predajom svoj tím Cloud9 k víťazstvu po dvojitom predĺžení na CS:GO ELeague Major: Boston, čím sa stali prvým americkým tímom v histórii, ktorý vyhral oficiálny CS:GO Major turnaj. Latham získal po zápase ocenenie MVP pre najlepšieho hráča.

Táto udalosť nepochybne podnietila kúpu skinu, no zároveň aj značne zvýšila jeho hodnotu. Okrem toho majú skiny v CS:GO aj úroveň opotrebovania, najčastejšie sú silne ošúchané a ťažko rozpoznateľné. Predávaný skin bol však v perfektnom stave, rovnako ako všetky štyri nálepky na ňom, čo je taktiež veľmi nepravdepodobné.

Predajca extrémne vzácneho skinu s nickom "Drone" povedal Polygonu, že skin kúpil pôvodne za 35 tisíc dolárov a 61 tisíc dolárov bola najnižšia cena, za ktorú bol ochotný ho predať.

Zdroj: Polygon

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk