ESL uzavrelo partnerstvo s Facebookom, ich streamy CS:GO a Dota turnajov inde neuvidíte

ESL uzavrelo partnerstvo s Facebookom, ich streamy CS:GO a Dota turnajov inde neuvidíte

 

Fanúšikom týchto e-športov sa exkluzívne vysielanie na Facebooku veľmi nepáči.

Minulý týždeň podpísala ESL, spoločnosť organizujúca mnohé z najväčších videoherných turnajov, dohodu s Facebookom. Jej predmetom boli exkluzívne práva na streamovanie Counter-Strike: Global Offensive Pro League a ESL One Dota 2 a vytvorenie pravidelnej šou, ktorá bude prezentovať najlepšie momenty týždňa. Exkluzivita vysielania ESL One Dota 2 bude trvať do konca roku 2018 a turnaje v CS:GO budú vysielané exkluzívne na Facebooku do konca roka 2019.

Vedenie ESL si od tohto kroku sľubuje pritiahnutie nového publika. "Stratíme možno 10 až 15 percent divákov, no potom porastieme a získame nových." Fanúšikovia sa však tejto zmene veľmi netešia a odrazilo sa to aj na sledovanosti. Včerajší prenos skupinovej fázy sledovalo v špičke iba 7000 ľudí.

Zmluva však nebráni tomu, aby sa iní streameri pripojili do hry ako pozorovatelia a streamovali ju na vlastnom kanáli. Populárni streameri ako AdmiralBulldog a ppd vysielali zápasy na svojom Twitchi, obaja s publikom niekoľkonásobne väčším ako na oficiálnom streame. ESL už začalo proti nim podnikať kroky a niekoľko kanálov bolo kvôli vysielaniu dočasne zabanovaných. Či na banovanie majú vlastne právo, je otázne.

Zdroj: Forbes

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk