Darth Vader v ružovom. EA prezradilo, prečo Battlefront II nemá kozmetické mikrotransakcie

Darth Vader v ružovom. EA prezradilo, prečo Battlefront II nemá kozmetické mikrotransakcie

 K tejto citlivej téme okolo hry Star Wars sa vyjadril aj finančný riaditeľ spoločnosti EA CFO, Blake Jorgensen.

Tento mesiac je okolo nového Star Wars Battlefront: II od štúdia DICE veľký rozruch. Dôvodom sú mikrotransakcie, ktoré boli nastavené tak zle, až vlna kritiky dosiahla takú úroveň, že ich spoločnosť Electronic Arts musela nakoniec dočasne vypnúť. Akcie šúdia výrazne padli a neostalo pri tom, konkurencia sa vezie na vlne a zábavu z toho majú napríklad Blizzard či CD Projekt RED, ktorí dosť svojsky upokojujú hráčov, že u nich také niečo nehrozí.

Počúvať našich zákazníkov, keď začnú hrať hru 6 mesiacov odteraz, ba dokonca 6 rokov odteraz, je pre nás veľmi dôležité. A chcel by som dodať, že nechceme robiť ďalšie chyby, no keď nejaké spravíme, poučíme sa z nich, takže sa nemusíte obávať. Ale z nášho pohľadu je to skvelá príležitosť, ako hru vylepšiť a doladiť.

EA CFO Blake Jorgensen

 

Ako Jorgensen povedal, šúdio naozaj usilovne pracuje na zmenách mikrotransakcií, ktoré sa čoskoro do hry vrátia. Nikto však doteraz neprezradil, aké zmeny celý systém dostane, takže obavy na strane hráčov stále pretrvávajú a ďalšie vyhlásenie tiež na pokoji nepridáva.

Vypli sme mikrotransakcie z dôvodu, že mnoho ľudí malo názor, že nastavenia sú typu "ak zaplatíš, vyhráš" (pay-to-win). Skutočnosť je, že sú dva typy hráčov. Prvý: má dosť času, ale málo peňazí. Druhý: má dosť peňazí, ale málo času. My sa snažíme nájsť kompromis medzi týmito dvoma skupinami. Stojíme si za svojou stratégiou a rozhodne ju nebudeme meniť. Vypočuli sme komunitu a pracujeme na tom, aby sme ju upokojili správnym riešením.

EA CFO Blake Jorgensen

To, prečo jednoducho neurobia systém, kde proti sebe hrajú vždy len hráči s rovnakým levelom (alebo podobným), je malou záhadou. Alebo len chabé alibi na zotrvanie mikrotranzakcií v hre. Tiež sme sa dozvedeli, prečo nebudú padať aj kozmetické "loot boxy".

Na jednu vec sme extrémne zameraní a to, že nebudeme narušovať klasický vizuál Star Wars. Je to úžasná značka, ktorá sa buduje naozaj dlhé roky a takéto úpravy by ju mohli určitým spôsobom poškodiť. Darth Vader v bielom by nedával zmysel. Nehovoriac o tom, že by ste ho určite nechceli vidieť v ružovom. Nič proti ružovej, ale toto jednoducho nie.

EA CFO Blake Jorgensen

Takže nám hráčom neostáva nič iné, ako čakať, aké zmeny a hlavne kedy prídu. Môžeme len dúfať, že keď už mikrotransakcie v hre ostávajú, naozaj nebudú poškodzovať "neplatičov" tým, že budú znevýhodnení.

Zatiaľ si môžete prečítať o našich dojmoch zo samotnej hry:

Zdroj: gamespot.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk