EA zachraňuje situáciu: Odomykanie hrdinov v Battlefronte II prešlo drastickou zmenou

EA zachraňuje situáciu: Odomykanie hrdinov v Battlefronte II prešlo drastickou zmenou

 

Po obrovskej vzbure hráčov sa spoločnosť Electronic Arts snaží uhasiť plamene, ktoré zachvátili značku Battlefront.

Politika odomykania hrdinov v Battlefronte II hráčov nielenže nepotešila, no mnohých priam až nahnevala. Komunita na sociálnej sieti Reddit vypočítala, že hráč bude musieť na odomknutie najprestížnejších hrdinov, Lukea a Vadera, odohrať až 40 hodín plných „škrečkovania“ kreditov.

Viac sa dočítate v článku:

Po tom, čo sa spustila hotová lavína negatívnej odozvy, sa EA rozhodlo zredukovať množstvo hernej meny potrebnej na odomknutie špeciálnych charakterov z univerza Hviezdnych vojen, a to až o 75 percent.

„Zmena bude v Star Wars: Battlefront II konštantou.“

– John Wasilczyk, výkonný producent z DICE

V praxi to znamená, že Darth Vader a Luke Skywalker budú dostupní už za 15 tisíc kreditov (predtým 60 tis.), Palpatine, Chewbacca a Leia za 10 tisíc a Iden Versio, hlavná postava single-player kampane, už za 5 tisíc kreditov, informoval portál PC Gamer.

„O kreditoch a čase potrebných na odomknutie niektorých našich hrdinov, najmä Lukea Skywalkera a Dartha Vadera, sa viedlo mnoho diskusií. Odomknutie hrdinu je v hre obrovským úspechom a chceme, aby sa hráči pritom zabávali. Pri stanovovaní daných čiastok sme použili dáta z beta testovania, no je zrejmé, že potrebných bolo viac zmien,“  napísal John Wasilczyk, výkonný producent štúdia DICE, na webstránku ea.com.

Na búrlivú diskusiu nespokojnej komunity reagovalo priamo na Reddite aj samotné Electronic Arts, no oficiálne stanovisko známeho vývojára a vydavateľa zapôsobilo zjavne úplne inak, než autor zamýšľal. Príspevok má v čase písania článku 635 tis. negatívnych hodnotení, čím sa zapísal do histórie Redditu ako najkritizovanejší, resp. najhorší príspevok Redditu všetkých čias.

Po dvojročnej šnúre v rokoch 2012 a 2013, kedy EA získalo v hlasovaní titul najhoršej spoločnosti v USA, teda ide o ďalší nepríjemný záznam vo firemnej histórii.

Battlefront II vychádza 17. novembra na platformy PC, konzoly Xbox One a systémy PS4.

Zdroj: PC Gamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk