Gothic ožíva vo svete Skyrim

Gothic ožíva vo svete Skyrim

 

Predstavte si, že vás idú popraviť, pritom na vás zaútočí drak a popri behu o život zabočíte nesprávnym smerom a ocitnete sa v úplne novom svete.

Takto nejako môžete začať Gothic Orpheus mód pre Skyrim. Nadšenci série Gothic sa rozhodli konvertovať svet Skyrimu do podoby obľúbeného Gothic. Výsledkom ich tvrdej práce je príbeh rozdelený do 32 nahovorených questov. Tie hráča prenesú do obdobia pádu kráľovstva Myrtana. Ocitnú sa v koži hrdinu, ktorého uniesli Orkovia a sú na ceste do Khorinisu. Hráčova cesta do orkského otroctva, poprípade hrnca, nebude ale taká priamočiara. Na ceste plnenia všetkých úloh bude možné využívať 52 nových predmetov, ktoré napodobňujú známe predmety zo série Gothic. Popri tom ich fungovanie ale autori módu upravili na podmienky Skyrimu, no aj tak hráčom ponúknu viacero možností, ako prekonať prekážky.

Mód je dostupný pre klasickú verziu Skyrimu ale rovnako si ho je môžete stiahnuť aj pre Skyrim Special Edition. Na jeho nainštalovanie stačí rozbaliť balík do adresára Skyrim\Data. Následne stačí pre vstup do sveta Gothic nájsť portál v jaskyni, na ktorú v úvode hry natrafíte krátko po úteku z Helgenu.

 

Zdroj: pcgamer.com

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk