PlayerUnknown's Battleground čaká veľký turnaj a mikrotransakcie

PlayerUnknown's Battleground čaká veľký turnaj a mikrotransakcie

 

Správy o veľkom Gamescom turnaji v PlayerUnknown's Battleground, ktorý sa bude konať 23. až 26. augusta, potešili snáď každého hráča. Nasledujúci oznam o mikrotransakciách ale až taký úspech nemal.

Do hry budú pridané 3 druhy truhlíc. Wanderer Crate a Survivor Crate budú získateľné zadarmo za hernú menu. Každá z nich bude obsahovať kozmetické predmety, medzi ktorými bude minimálne jeden kúsok oblečenia. Tretia truhlica ponesie názov Gamescom Invitational Crate a na jej otvorenie budete potrebovať kľúčik, ktorý sa predáva za 2,50$. Zárobok z týchto truhlíc má pokryť náklady s organizáciou turnaja Gamescom PUBG Invitational a na ceny, ktorých celková hodnota by mala byť 350 000$.

Hráči budú v turnaji súťažiť v Solo, Duo, Duo First Person Perspective a Squad režimoch hrania a za víťazov sa budú považovať tímy, ktoré budú mať najlepšie priemerné skóre z troch odohraných hier.

Hoci truhlice obsahujú iba kozmetické predmety, ich zavedenie, hlavne tých platených, sa stretlo s veľkým hnevom väčšiny PUBG hráčov. Podobný systém bol zavädený napríklad v Counter Strike a Killing Floor 2. Truhlice s kozmetickým obsahom sú aj v Overwatch, ale tam neexistuje žiaden obsah, ktorý by sa dal kúpiť iba za peniaze.

Hráči berú túto skutočnosť negatívne a na weboch sa vyhrážajú, že pokiaľ nebudú vývojári poskytovať prvotriedne patche pre hru a postupne ju vylepšovať, ale budú sa iba snažiť z hráčov vyžmýkať čo najviac peňazí, hru veľmi rýchlo opustia.

Príklad obsahu truhlíc môžete vidieť na obrázkoch nižiše. Prvých 5 obrázkov ukazuje obsah Gamescom truhlíc, zatiaľ čo posledné dva obrázky predstavujú obsah, ktorý môžete nájsť truhliciach kúpených za hernú menu.

 

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk