Cena Ark: Survival Evolved sa viac než zdojnásobila

Cena Ark: Survival Evolved sa viac než zdojnásobila

 

Oficiálne vydanie Ark: Survival Evolved sa blíži a ak sa vám hra páči, no o jej kúpe ste váhali, nasledujúca správa vás nepoteší.

Ešte donedávna bolo možné kúpiť si Ark na Steame ako Early Access titul za 27,99€. Už 8. augusta ale bude vydaná ako plná hra a tak jej cena stúpla až na 69,99€, čo je viac než dvojnásobok jej doterajšej ceny. Tú si držala od júna 2015, kedy bola na Steame prvýkrát dostupná. Na konzoly prišla táto zvýšená cena už pred pár týždňami a teraz sa jej konečne dočkala aj PC verzia. Ak ste si teda hru doteraz nekúpili, no uvažovali ste o tom, vyjde vás to draho.

Dôvodom na zvýšenie ceny je už spomenutý dátum plného vydania hry. Od svojej prvej podoby sa Ark: Survival Evolved značne zmenila a rozrástla na väčšiu hru, akou bola na začiatku. S terajšou verziou hry sú vývojári a vydavatelia očividne spokojní a tak sa rozhodli, že si za ňu budú pýtať už plnú cenu. Podľa mnohých vyjadrení je takáto zmena ceny pri Early Access normálna a očakávaná. V počiatočných fázach vývoja hry si hráči kupujú nedokončený produkt a pritom aj riskujú, nakoľko nie je 100% isté, že sa hra úspešne dokončí. Keď je už ale titul hotový, je prirodzené, že cena stúpne.

Viac než dvojnásobný skok v cene je ale prekvapujúci. 70€ za PC hru je veľa, hlavne keď ide hru indie štúdia. O tom, či toto rozhodnutie bolo správne ale ukážu až nasledujúce týždne a štatistiky o tom, ako sa hra predáva, respektíve nepredáva.

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk