Overwatch mapa Hanamura mieri do Heroes of the Storm

Overwatch mapa Hanamura mieri do Heroes of the Storm

 

Spolu s ňou príde do HoS 2.0 aj „domáci“ obyvateľ mapy – Genji Shimada.

Hanamura je prvá mapa z hry Overwatch, ktorá sa dostane aj do prostredia Heroes of the Storm. Blizzard zverejnil video, kde si detaily celej mapy môžeme pozrieť.

Hanamura v HoS bude vyzerať dosť odlišne od svojho „dvojčaťa“ v Overwatch. Ide o mapu so špecifickou mechanikou, trochu podobnou tej z Towers of Doom. K samotnému jadru sa totiž so svojim tímom nedostanete. Zničíte ho len pomocou payloadu, ktorý na mape musíte dostať do určitého bodu. Pokiaľ sa tak stane, tak z kanóna vystrelí 1 rana, ktorá zasiahne nepriateľské jadro.

Jadro na Hanamure má len 7 bodov života. Pre každý tím sa na mape v pravidelných časoch spawne payload. Je dôležité, aby hrdina z tímu pri ňom stál. Jedine tak sa payload dá do pohybu. Maximálnu rýchlosť dosiahne, pokiaľ v jeho okolí sú traja hráči.

Samozrejme, okrem doručovania svojho payloadu, je potrebné sa snažiť zabrániť súperom doručiť ich vlastný „náklad“. Ak sa v okolí payloadu totiž objaví nepriateľ, jeho doručovanie sa zastaví. Pokiaľ nikto nie je v okolí payloadu, ten začne pomaly ustupovať späť.

Pokiaľ sa tímu podarí zničiť nepriateľskú vežu alebo hrad, zväčší sa poškodenie, ktoré dáva kanón po doručení payloadu.

Žoldnieri na mape Hanamura sú jedineční. Po zabratí kempu dostanú tímy veľké množstvo XP. Prvý typ kempu – Fortification, slúži na získanie turretu. Ten bude pridaný do inventára a môže byť položený hocikde na mape, dokonca aj na payloade.

Recon kemp zase slúži na zistenie pozícií nepriateľov. Po dobití získa hráč Dragon token, ktorý po použití odhalí 3 najbližších nepriateľov v okolí. Support kemp po dobití dáva Healing Pulse token. Ten sa tiež môže použiť hocikde na mape na liečenie spoluhráčov.

Boss – Mega Enforcer – sa bude dať zabiť iba skupinou hráčov, keďže počas súboja s ním „zožerie“ jedného hrdinu. Jeho dobitie je odmenené 1 ranou do súperovho jadra.

Spolu s mapou príde do Nexu aj jej domáci obyvateľ – Genji Shimada z hry Overwatch. Bude mať pozíciu melee assasin. Jeho trait (D) sa volá Cyber Agility a dá sa použiť na preskakovanie prekážok na mape.

Prvá schopnosť Shuriken (Q) vystrelí 3 shurikeny naraz, pričom každá dáva 65 poškodenia nepriateľovi. Má tri nabitia.

Deflect (W) vytvorí ochranný štít okolo Genjiho na 1.25 sekundy. Poškodenie, ktoré za tento čas zablokuje spôsobí, že Genji vystrelí Kunai k najbližšiemu nepriateľovi a dá 55 poškodenia. Kunai priorizuje hrdinov.

Swift Strike (E) sa podobne ako v Overwatch resetne, pokiaľ nepriateľ umrie do 2 sekúnd po zásahu touto schopnosťou. Genji sa pri tejto schopnosti vymrští dopredu a dá 215 poškodenia všetkým nepriateľom v jeho ceste.

Dragonblade je prvou ultimátnou schopnosťou, ktorá trvá 8 sekúnd. Keď je aktívny, znovustlačením „R“ sa Genji vymrští dopredu a sekne katanou, pričom rozdá 240 poškodenia.

X-Strike je druhou ultimátkou. Genji spraví dve seknutia, každé dá 135 poškodenia, pričom po 1.25 sekundách ešte explodujú a dajú ďalších 270 bodov poškodenia všetkým nepriateľom v oblasti.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk