Lenovo predstavilo novú hernú radu produktov pod menom Legion

Lenovo predstavilo novú hernú radu produktov pod menom Legion

 

Takmer každá správna značka, zameriavajúca sa aj na hráčsky trh ponúka produkty pod akousi pod-značkou. Pri Dell zariadeniach je to Alienware, u Aceru zase Predator. Dnes na Slovensku v priestoroch nákupného centra Eurovea svoju čisto herne zameranú radu predstavilo aj Lenovo a jej meno je Legion.

Lenovo notebooky a počítače schopné poskytnúť dostatočný výkon aj pre tých najnáročnejších hráčov už vo svojom portfóliu malo, doteraz sa ale dali od bežných produktov odlíšiť iba vďaka písmenu Y pred modelovým označením. Y túto radu aj naďalej vystihuje a jeho zakomponovanie do samotného dizajnu je na oboch najnovšie predstavených notebookoch viac ako pekné, ale odteraz sa celá ponuka bude označovať pod už spomenutým menom Legion.

Lenovo Y520 a Y720 sú 15,6 palcové notebooky, ktoré sa dostanú do predaja už tento mesiac (Y520), respektíve v priebehu apríla (Y720). Oba ponúkajú Intel procesory siedmej generácie až po i7-7700HQ, až 16 GB RAM, ale líšia sa v ponúkaných grafických kartách a obrazovkách. Model Y520 bude dostupnú s FullHD panelom a grafickou kartou GeForce GTX 1050 4GB, zatiaľ čo pri Y720 bude v ponuke aj GTX 1060 6GB a 4K obrazovka. Samozrejmosťou sú SSD, alebo SSHD disky, výkonné reproduktory a agresívny dizajn.

Y720 takisto ponúkne po prvýkrát v hernom notebooku audio systém Dolby Atmos a milovníkom RGB podsvietenia sa určite zapáči nastaviteľné podsvietenie klávesnice. Model Y520 bude v základnej ponuke už za 899 eur a Y720 bude štartovať na 1399 eurách. Koho náhodou tieto modely neoslovili nemusí zúfať, pretože máme potvrdené, že v dohľadnej budúcnosti sa objavia aj kúsky s výkonnejšími grafickými kartami.

V neposlednej rade sme sa dozvedeli o nových herných doplnkoch od Lenovo, ako vysoko citlivých myšiach, mechanických klávesniciach, headsetoch a podložkách, ktorých recenzie vám určite v dohľadnej budúcnosti prinesieme.

Nakoľko ale toto oznámenie predstavuje v histórii spoločnosti Lenovo celkom dôležitý míľnik, nešlo iba o bežné novinárske posedenie, ale aj o akciu pre verejnosť, na ktorej si mohli prísť zmerať sily nádejný hráči so slovenskou elitou a takisto proti známym youtuberom a streamerom. Po čisto novinárskej časti sa otvorili brány a pomerne veľký dav prejavoval záujem nielen o profi hráčov a známe osobnosti slovenského internetu, ale aj o Lenovo zariadenia. To už ale môžete vidieť na obrázkoch nižšie. Značke Lenovo Legion určite prajeme veľa úspechov a dúfame, že už čoskoro budeme môcť potvrdiť, či sú tieto notebooky dostatočne schopné.

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk