Bude na BlizzCon 2016 odhalené pokračovanie série Diablo ?

Bude na BlizzCon 2016 odhalené pokračovanie série Diablo ?

 

Najnovšia konšpiračná teória tvrdí, že nám Blizzard prichystal prekvapenie a dočkáme sa hry Diablo 4.

Áno čítate správne. Existuje konšpiračná teória, ktorá tvrdí, že sa na BlizzCone 2016 dočkáme pokračovania obľúbenej série Diablo. Zdrojom tejto klebety sú promočné predmety z veľkého Blizzard sviatku.

Ako Youtuber Rhykker vysvetľuje vo svojom pomerne dlhom videu, v promočnom BlizzCon balíčku sa nachádzajú Dungeon&Dragons kocky vyhotovené v štýle Diablo. No a jedna z týchto kociek je trochu nezvyčajná. Ide o malú štvorhrannú kocku, prezývanú D4 – jej prezývka má evokovať skratku Diablo 4. Druhou zvláštnosťou D4 je chyba tlače na jej stranách – namiesto rovnakých čísel vytlačených na spodku strán kocky, sa tam nachádzajú dve 1 a jedna 4 (pri normálnych D&D D4 kockách je VŽDY rovnaké číslo na spodku strán; teda samé jednotky alebo samé štvorky). Rhykker tak prichádza k druhej indícií a vysvetľuje, že dané čísla predstavujú dátum 4.11., čo je deň, keď BlizzCon 2016 začína.

Záver tejto konšpirácie je teda jasný – Blizzard dal dátum BlizzConu 2016 na kocku D4 a chcel tým naznačiť, že bude daná hra odhalená počas tohto eventu.

Samozrejme celá úvaha je trošku pritiahnutá za vlasy, ale je určite isté, že sa niečo v Diablo štýle chystá na BlizzCone 2016. Dôvodom je, že Diablo tento rok oslavuje dvadsiate výročie a určite Blizzard túto udalosť nejakým spôsobom oslávi. No uvidíme, či to bude nová hra alebo len remaster.

Okrem toho sa nedávno v Kalifornských priestoroch Blizzard štúdia objavili David Brevik a Bill Roper, ktorí kedysi pracovali na najúspešnejšej časti série – Diablo 2. Brevik však na Twitteri potvrdil, že napracuje na novej Diablo hre, i keď v inom príspevku zase oznámil, že je hrdý, že môže byť poradcom pri hre, ktorá posúva žáner Diabla do nových výšok.

Takže ostáva veľa nezodpovedaných otázok. Boli Brevik a Roper v Blizzarde len kvôli tomu, aby sa zúčastnili oslavného Diablo panelu na BlizzCone? Má Youtuber Rhykker naozaj pravdu s Diablo kockami, alebo je to hlúposť a nič to neznamená? A dočkáme sa naozaj nového Diabla, či len remastru klasiky Diablo 2? Nezostáva nám nič iné len počkať na BlizzCon 2016, ktorý sa začne už 4. novembra.

Zdroj: Youtube, PC Gamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk