Ubisoft vypína servery štyroch free-to-play hier

Ubisoft vypína servery štyroch free-to-play hier

Dôvodmi sú nízky počet hráčov a strata záujmu o tieto tituly.

Ubisoft informoval, že do konca roka ukončí podporu štyroch free-to-play online hier. Od 25. októbra si hráči už nezahrajú The Mighty Quest for Epic Loot a Might & Magic Duel of Champions, 31. októbra skončí Tom Clancy's Endwar Online a 1. decembra padne za obeť Tom Clancy's Ghost Recon Phantoms.

V hrách sa od teraz nedajú vykonávať žiadne transakcie za reálne peniaze a hráči majú posledných pár mesiacov na míňanie doteraz nadobudnutých virtuálnych mien. Nielen samotné hry, ale aj súvisiace weby, fóra a účty na sociálnych sieťach budú zrušené.

Najstaršou zo zrušených hier je Might & Magic Duel of Champions - kartová hra, ktorá bola spustená v novembri 2013. Tom Clancy's Ghost Recon Phantoms je taktická strieľačka, ktorá vyšla v roku 2014 po dvojročnom beta testovaní. The Mighty Quest for Epic Loot - hra, v ktorej hráči vytvárali vlastné dungeony a útočili na iných hráčov bola v early access už od roku 2013, no oficiálne vyšla až vo februári minulého roku. Najmladšou zo zrušených hier je browserová stratégia Tom Clancy's Endwar Online, ktorá bola plne spustená začiatkom tohto roku.

Zdroj: Polygon, Ubisoft

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk