ARK: Survival Of The Fittest už nebude viac samostatnou hrou

ARK: Survival Of The Fittest už nebude viac samostatnou hrou

 

Vývojári ju včlenili naspäť do hry ARK: Survival Evolved.

Donedávna ste si mohli na Steame zahrať hru ARK: Survival of the Fittest, ktorá bola spinoffom hlavnej hviezdy štúdia Wildcard, ARK: Survival Evolved.

Išlo o multiplayerovú online survival arénu, ktorá bola free-to-play a tak si ju mohol vyskúšať každý. Tento fakt je už však minulosťou. Studio Wildcard sa rozhodlo včleniť ARK: Survival of the Fittest späť do základnej hry, od ktorej bola odvodená. Teda po novom, pokiaľ si túto MOSA hru chcete vyskúšať, musíte si kúpiť ARK: Survival Evolved. Našťastie hráči, ktorí doteraz ARK: Survival of the Fittest hrávali nebudú tak musieť učiniť, zmeny sa dotknú iba nových záujemcov o tento titul.

Aký je motív za týmto krokom spoločnosti Wildcard? Samozrejme sú v tom aj peniaze. Mód Survival of the Fittest bol free-to-play titulom v tom pravom slova zmysle, teda neboli v ňom nijaké mikrotransakcie. Avšak samotné štúdio malo, samozrejme, výdavky spojené s touto hrou, ktorá im nič nezarábala. Wildcard by musel ďalej pracovať na hre a nalievať do nej peniaze, ak by chcelo zabezpečiť, aby bola dobrým free-to-play titulom. Nakoniec by do hry museli pridať určité poplatky za skiny alebo iné kozmetické predmety. A na to sa jednoducho štúdio Wildcard necíti.

„My takýto nie sme, radi tvoríme hry a chceme, aby gameplay bol zábavný. Nevieme dokopy nič o monetizácií a nemáme záujem zamestnať celý ekonomický tím, aby sa týmto problémom zaoberal. Je v našom najlepšom záujme sa zamerať iba na vývoj hry.“

Studio Wildcard

Zlúčenie Survival of the Fittest a Survival Evolved prinesie aj určité výhody. Tie sa týkajú optimalizácie výkonu, teda, že pokiaľ sa na hlavnej hre udejú pozitívne zmeny, tie budú automaticky aplikované aj na SotF. Významné vylepšenia obsahu do SotF však budú musieť počkať na rozšírenie tímu, ktorý sa im venuje. Zároveň však development kit budú updateovaný obsahom z ARK: Survival Evolved (tento obsah tak bude môcť byť hneď skopírovaný do SotF prostredníctvom móderov).

Zlou správou ale je, že konzolové verzie(PS4 a Xbox One) Survival of the Fittest budú pozdržané, dokým Studio Wildcard zhodnotí, ako dané zmeny budú pôsobiť na hru v dlhodobom horizonte.

Zdroj: eurogamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk