Podľa Tima Sweeneyho bude Microsoft stále viac poškodzovať službu Steam na Windows 10

Podľa Tima Sweeneyho bude Microsoft stále viac poškodzovať službu Steam na Windows 10

Zakladateľ štúdia Epic Games v tom má jasno.

Na konšpirátorskú nôtu dnes zahral Tim Sweeney, zakladateľ štúdia Epic Games, ktorý sa vyjadril, že súčasný zámer Microsoftu je novými updatmi pre Windows 10 odstaviť na vedľajšiu koľaj najvýznamnejšiu PC platformu Steam. Samotný Tim je podobnými vyjadreniami známy, nakoľko sa veľmi nekamaráti so smerovaním Microsoftu jeho Windowsom 10. Svojho času sa už napríklad nelichotivo vyjadril o Universal Windows Platform. Tentokrát sa ale rozhodol, že pôjde ešte ďalej a v rozhovore s magazínom Edge dokonca Microsoft priamo obvinil.

Tim vidí problém v aplikácii Win32, ktorú využíva snáď každý jeden program, vrátane Steamu.

Vec sa má tak, že ak Microsoft dokáže všetkých prinútiť, aby bolo používané len UWP (Universal Windows Platform), potom budú môcť vyradiť Win32 aplikácie. Ak by uspeli, potom by bol už len malý krôčik od toho, aby všetky aplikácie a hry boli následne vydávané výhradne cez Windows Store. Až by sa takéto predpoklady naplnili, PC ako platforma by sa stala uzavretou platformou. Nie, že by vás zrazu odstavili od vašej knižnice na Steame, to čo sa snažia robiť, je totiž séria záludnejších manévrov. Snažia sa, aby bolo čoraz viac menej pohodlné používať staré aplikácie, a zároveň aby boli jediným zdrojom pre tie nové.

Tim Sweeney, zakladateľ Epic Games

Sweeney dodáva, že Steam nebude úplne zničený, len po kúskoch poškodzovaný až do takej miery, až si hráči povedia, že toho majú dosť a prejdú na Windows Store.

Pomaly, počas nasledujúcich piatich rokov, budú vydávať vynútené patche pre Windows 10, aby sa funkčnosť Steamu zhoršovala. Nikdy ho úplne nepoškodia, no budú sa ho snažiť sabotovať po dobu piatich rokov, až kým si ľudia neuvedomia, že majú dosť toho, že je Steam zabugovaný a budú hľadať ideálnu alternatívu Windows Store. Toto je presne, o čo sa snažili v iných oblastiach s ich predchádzajúcimi súpermi. Teraz to isté robia Steamu. Zatiaľ je to ale očividné len trocha. Microsoft možno nie je dostatočne schopný na to, aby sa mu to podarilo, no jednoznačne sa budú o to snažiť.

Tim Sweeney, zakladateľ Epic Games

Upozorňujeme, že sa v žiadnom prípade nesnažíme sympatizovať ani súhlasiť s vyjadreniami tima Sweeneyho, sme v prvom rade neútrálni, no aj napriek tomu by sme boli veľmi zvedaví, čo na jeho obvinenia hovoríte vy. Bolo by skutočne možné, aby sa Microsoft snažil takto poškodiť Steam? A ak by to teoreticky bolo tak, ako by ste sa zachovali?

Zdroj: PC Gamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk