Heroes of the Storm konečne vstupuje do prvej sezóny v Ranked Play

Heroes of the Storm konečne vstupuje do prvej sezóny v Ranked Play

 

Tá priletela do hry spolu s novým hrdinom Medivhom.

Trvalo to „len“ celý jeden rok od oficiálneho vydania hry, no napokon sme sa dočkali. Heroes of the Storm vstupuje do prvej sezóny v Ranked Play. Prináša zo sebou odmeny za najvyššie dosiahnuté umiestnenie v preseason, ale aj kompletné prerobenie systému rankov a tierov. Namiesto šplhania sa po rebríčku od pozície 50 na 1 budú v hre viaceré stupne, teda Tiers – Bronze, Silver, Gold, Platinum, Diamond a nad nimi pozície Master a Grandmaster. O ďalších špecifických informáciách týkajúcich sa Ranked Play si môžete prečítať v samostatnom článku.

Spolu s prvou sezónou prišiel do hry aj nový mód zvaný Unranked. Ten v sebe spája Quick Match a Ranked, teda hráč/tím si môže vyberať hrdinov/dávať ban rovnako ako pri Ranked móde, avšak nehrá o umiestnenie, ale len pre zábavu ako v Quick Match.

So štartom sezóny súvisí aj normalizácia MMR bodov. Nie je to nič desivé, iba ich malé upravenie do nového, viac presného modelu. Hráči stále budú spájaní do zápasov s inými hráčmi rovnakej úrovni, avšak viac presnejšie a vyváženejšie. To by malo mať za následok zrýchlenie hľadania vhodných spoluhráčov.

Pre nových hráčov, vstupujúcich do Ranked alebo Unranked Play sa bude MMR kalkulovať na základe Quick Match, v ďalších sezónach to už bude na základe Unranked Play. Samozrejme, hráčom, ktorí aktívne hrali už v preseason Ranked Play, systém vypočíta MMR pre prvú sezónu na základe MMR z preseason.

Do hry spolu s najnovším patchom prilieta aj nová postava. Tentokrát je ním známy Posledný strážca Tirisfalu zo sveta Warcraft – Medivh. Je zaradený do pozície špecialistu. A prečo teda prilieta? No pretože jeho trait schopnosť je meniť sa na havrana. Zároveň slúži ako mount a dáva 15% väčšiu rýchlosť. V tejto forme lieta nad bojiskom a je nezraniteľný.

Jeho základné schopnosti sú:

  • Arcane Rift (Q) – vyvolá rift, ktorý poškodzuje všetkých nepriateľov v jeho ceste
  • Force of Will (W) – ochráni spojeneckého hrdinu pred poškodením na 1,5 sekundy
  • Portal (E) – vytvorí dvojicu portálov medzi hráčom a cieľovou destináciou. Portály vydržia 6 sekúnd a môžu ich používať aj spojenci.

Pri hrdinskej schopnosti je na výber, ako vždy, z dvoch možností. Prvou je Poly Bomb, ktorá premení nepriateľa na ovcu na dve sekundy. Potom sa prenesie na ďalšieho najbližšieho nepriateľského hrdinu a ďalšieho a ďalšieho... Druhou je Ley Line Seal – po 0,5 sekundách vypustí vlnu energie, ktorá uväzní nepriateľských hrdinov v stázi na 3 sekundy.

Medivh dostal sa svoj vlastný trailer, v ktorom však naznačuje meno ďalšieho hrdinu, ktorý zavíta do Heroes of the Storm. A nejde o nikoho iného ako zlomyseľného zradcu orkov Gul’dana!

Zdroj: battle.net

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk