Ark: Survival Evolved ohrozená kvôli súdnemu sporu dvoch herných štúdií

Ark: Survival Evolved ohrozená kvôli súdnemu sporu dvoch herných štúdií

 

Bude populárna hra stiahnutá zo Steamu a Xbox One?

Ark: Survival Evolved od spoločnosti Studio Wildcard sa stala minulý rok jednou z najúspešnejších hier na Steame. Je však ťažké povedať, aký bude jej ďalší osud. Vývojárske štúdio Trendy Entertainment sa totiž súdi so Studio Wildcard a ak uspeje, mohla by byť táto populárna hra stiahnutá z predaja.

Trendy Entertainment, vývojár titulu Dungeon Defenders, sa totiž rozhodol zažalovať konkurenciu za nekorektné správanie. Štúdio tvrdí, že jeden z jeho bývalých zamestnancov, Jeremy Stieglitz, porušil podmienky zmluvy a tajne spolupracoval so spoločnosťou Studio Wildcard na spomínanej hre.

Jeremy Stieglitz mal v zmluve so svojím bývalým zamestnávateľom klauzulu podľa ktorej sa nesmel zúčastňovať projektov, ktoré by konkurovali Trendy Entertainment minimálne 3 roky (časové trvanie bolo neskôr upravené na dobu 1 roka a skončilo sa v auguste 2015). Trendy Entertainment tvrdí, že Stieglitz kontaktoval zamestnancov ich spoločnosti v snahe presvedčiť ich, aby pracovali na jeho novom projekte. Ďalej obviňuje Wildcard z toho, že Stieglitz vzal technológiu a obchodné tajomstvá Trendy Entertainment a použil ich pri práci na Ark: Survival Evolved. Spoločnosť to považuje za konanie, ktoré malo devastujúci vplyv na ich biznis. Používa pri tom argument, že Ark: Survival Evolved ako survival hra s tematikou dinosaurov je priamym konkurentom ich tower defense / akčnému RPG Dungeon Defenders.

Ak sa obe štúdia nedohodnú na vysporiadaní, celá kauza pôjde na súd, ktorý sa bude konať 27. apríla. Ak by Studio Wildcard spor prehralo, muselo by pozastaviť práce na hre a pravdepodobne ju stiahnuť z predaja.

Zdroj: gamespot

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk