HD remake Star Wars: KotOR je v príprave, no má to však jeden háčik

HD remake Star Wars: KotOR je v príprave, no má to však jeden háčik

Háčik je v tom, že nejde o nič oficiálne, čiže vývoj hry sa nemusí dočkať svojho dokončenia.

Je dosť zarážajúce, že po toľkých zrušených projektoch realizovanými fanúšikmi hier sa ešte aj dnes nájde niekto, kto oboznámi verejnosť o svojom projekte, aj keď má ešte doslova roky od dokončenia. Naposledy takto smutný osud postihol práve podobný pokus znovuzrodiť prvý Metal Gear. Ale späť k veci. Za novým projektom stoja fanúšici Hviezdnych vojen, programátori, animátori a rôzni iní nadšenci, ktorí sa rozhodli splniť sen mnohých - priniesť modernú verziu legendárneho RPG Star Wars: Knights of the Old Republic.

HD remake dostal podnázov Apeiron a ponúknuť by mal nový vizuál bežiaci pod Unreal Engine 4, nové misie, nové svety, nových spoločníkov, upravené užívateľské rozhranie a mnoho iného. Na oficiálnych stránkach tvorcovia uvádzajú, že projekt bude úplne bezplatný, hoci v budúcnosti plánujú spustiť možnosť dobrovoľného finančného príspevku. Aj keď nás na jednej strane teší predstava zahratia si KotOR v modernom vizuále, nevieme sa zbaviť pocitu, že vlastník značky, nekompromisný Disney, nenechá Apeiron nepovšimnutý.

Ako hra v súčasnosti vyzerá si môžete okrem videa pozrieť aj na obrázkoch zachytávajúcich rannú verziu. Zaujímavé je, že obrázky zachytávajú prostredie z pohľadu vlastných očí. Bude Apeiron first person RPG?

Zdroj: YouTube, apeirongame.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk