Rise of the Tomb Raider a Far Cry Primal budú obsahovať ochranu Denuvo

Rise of the Tomb Raider a Far Cry Primal budú obsahovať ochranu Denuvo

 

Ak si chcete zaobstarať PC verzie týchto dvoch hier, budete sa musieť s touto protipirátskou ochranou zmieriť.

V súčasnosti hádam ani neexistuje viac spomínaná ochrana ako Denuvo Anti-Tamper, ktorá hlavne vo svojich začiatkoch spôsobovala búrlivé debaty. Ničenie SSD diskov, neodstraniteľné súbory, spomaľovanie hier a mnoho iného mali za následok, že už len spomenutie slova Denuvo v hráčoch vyvolávalo úzkosť a návaly tepla.

Ubisoft prostredníctvom EULA zverejnil informáciu, že Far Cry Primal bude tento protipirátsky štít obsahovať. Po nahľadnutí do textu môžete nájsť text hovoriaci sám za seba: "THE PRODUCT IS PROTECTED BY DIGITAL RIGHTS MANAGEMENT SOFTWARE (“DRM SOFTWARE”) AND DENUVO ANTI-TAMPER PROTECTION TECHNOLOGY".

Rovnaký osud postihol aj Rise of the Tomb Raider. Jeho prítomnosť v tejto akčnej adventúre naznačil banner hry na stránkach spoločnosti Codefusion. Ich doména je registrovaná na osobu menom Reinhard Blaukovitsch v Salzburgu, kde má Denuvo svoje kancelárie. Vzhľadom na to, že aj Just Cause 3 od Square Enix obsahoval Denuvo, bolo viac-menej jasné, že sa mu nevyhne ani najnovšie dobrodružstvo s Larou Croft.

Mimochodom, okrem toho po vonku vtáčiky štebotajú o implementovaní tejto ochrany do Tom Clancy's The Division, hoci EULA hry to narozdiel od Far Cry Primal nepotvrdzuje.

Zdroj: Dark Side of Gaming

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk