Lightning Returns: Final Fantasy XIII by sa malo na PC objaviť niekedy v priebehu decembra

Lightning Returns: Final Fantasy XIII by sa malo na PC objaviť niekedy v priebehu decembra

 

Očakávaný záverečný diel trilógie o neohrozenej Claire mal pôvodne prísť v jeseni, no bližšie nešpecifikované problémy PC port odložili až na začiatok zimy.

Aj keď sa posledné hry série Final Fantasy po technickej stránke nemajú na PC čím chváliť, samo o sebe ide o výborné hry, ktoré určite obohatia zbierku každého milovníka japonských akčných RPG. Z toho dôvodu začínali byť obavy o portovanie posledného dielu Lightning Returns, keďže akoby sa po tejto hre doslova zľahla zem. Všetky skleslé hlavy ale dnes pozdvihol tweet producenta Kitaseho, ktorý sa za meškanie ospravedňuje a uvádza, že k hráčom by sa toto RPG mohlo dostať niekedy v priebehu decembra. Presný dátum sa zatiaľ nevie, no Kitase ubezpečuje, že novinky prídu už čoskoro.

Lightning Returns: Final Fantasy XIII je známa hlavne kvôli svojmu kontroverznému systému pevného časového limitu, za ktorý musí hráč splniť celú hlavnú príbehovú linku a toľko sidequestov, koľko len stihne. Zo všetkých troch častí je práve táto najviac nelineárna a umožňuje hlavnej postave meniť oblečenie, čím sa jej upravia štatistiky a pribudnú nové schopnosti.

Zdroj: Dark Side of Gaming

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk