Vráti sa štúdio Techland k vývoju Dead Island 2?

Vráti sa štúdio Techland k vývoju Dead Island 2?

 

Ak by štúdio Deep Silver chcelo, aby vývoj problémového titulu Dead Island 2 prevzalo štúdio Techland, stačí len požiadať. Počas rozhovoru s portálom Videogamer na Gamescome sa takto vyjadril Tymon Smektala z Techlandu.

"Osobne by som sa k vývoju nového Dead Islandu vrátil, pretože mám tento titul naozaj rád. Myslím si, že obe hry (Dead Island a Dying Light) dokážu vedľa seba na trhu existovať. Stačilo by len nájsť hranicu, ktorá by hry odlišovala, čo si myslím, že je uskutočniteľné." Ďalej dodal, že bol sklamaný, keď sa dozvedel "zlé správy", keď štúdio Deep Silver odvolalo z vývoja hry vývojárov Yager. "Pri takejto novinke nieje žiadny vývojár štastný. Čo keby sme to boli my?"

O vývoji Dead Islandu 2 štúdiom Yager sa hovorilo už v roku 2012. Potvrdené to bolo v roku 2014 na E3 konferencii, kde sa tvrdilo, že hra by mala vyjsť na jar 2015. Je vidieť, že sa štúdia vo výpovediach rozchádzali, nakoľko štúdio Yager hru chcelo vydať pár dní po ich ohlásenom dátume. V apríli tohto roku bola hra však odložená na jeseň, no o niekoľko dní neskôr štúdio Deep Silver presunulo vydanie hry až na rok 2016.

 

Štúdio Deep Silver si teraz musí na vývoj hry nájsť iných vývojárov, takže môžeme očakávať, že ak sa nič nepokazí, vráti sa ku vývoju poľské štúdio Techland.

Zdroj: vg247.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk