Google konečne predstavil svoju predstavu konkurovania portálu Twitch.tv

Google konečne predstavil svoju predstavu konkurovania portálu Twitch.tv

 

Spoločnosť Google sa konečne odhodlala poskytnúť bližšie informácie o očakávanej konkurencií služby Twitch. Doteraz sme počuli iba najrozličnejšie klebety, prinajlepšom predpokladané plány. Teraz je to ale už oficiálne a rival portálu Twitch.tv sa predstavuje pod veľavravným názvom YouTube Gaming.

Google ohlásilo YouTube Gaming, nový portál a aplikáciu venovanú hrám, ktorá plánuje spájať jej používateľov s najrozličnejšími hrami, ich komunitou a kultúrou. Už len z týchto slov je definitívne cítiť, že ide o priameho konkurenta platformy Twitch, ktorá si získala veľmi veľkú obľubu u hráčov, ktorí radi streamujú alebo sledujú hry.

YouTube Gaming by mal hneď na začiatku poskytnúť 25-tisíc samostatných stránok určených špecifickým hrám, na ktorých nájdu návštevníci ich videá a živé vstupy. Používatelia by mali mať možnosť pridávať si hry, ktoré ich zaujímajú priamo do svojej "zbierky", aby im mohol portál poskytovať návrhy založené na týchto výberoch a držať ich v obraze o všetkom novom a obľúbenom, čo sa v súvislosti s danou hrou deje.

YouTube Gaming

Samozrejme, ľudia budú môcť stále odoberať obľúbené YouTube kanály, či už sú to herné vydavateľstvá alebo nezávislí tvorcovia. Youtube spolu s YouTube Gaming bude poskytovať čo najlepšie odporúčania založené na týchto výberoch.

Najdôležitejšou funkciou YouTube Gaming bude ale, samozrejme, možnosť sledovať živé vysielanie a toto bude prvá vec, ktorá nových používateľov stránky a aplikácie privíta. Živé vysielanie by malo byť možné sledovať v 60 FPS, nebude chýbať DVR funkcia a čo určite poteší množstvo streamerov iných služieb a možno prinúti zamyslieť sa nad prechodom na YouTube Gaming, je automatické konvertovanie živých vstupov na bežné YouTube videá. Poslednou správou je, že vysielanie naživo nebude treba dopredu oznamovať alebo plánovať a všetky svoje vysielania budú môcť používatelia jednoducho zdieľať ako link.

YouTube Gaming bude dostupný na portály gaming.youtube.com, ktorý zatiaľ ukazuje iba uvítaciu obrazovku v štýle "Coming Soon" a oficiálny Twitter účet bude prístupný ako @YouTubeGaming.

Zdroj: gematsu.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk