Podrobný rozbor: Čo všetko prinesie free-to-play model WildStar?

Podrobný rozbor: Čo všetko prinesie free-to-play model WildStar?

 

Pre niekoho dôvod na radosť, pre iných zas sklamanie a znamenie úpadku hry. Tak či tak sa ale už o pár mesiacov dočkajú hráči toho, že sci-fi MMORPG od štúdia NCSOFT s názvom WildStar prejde zo subscriber modelu na free-to-play. Pozrime sa, čo všetko si budú môcť hráči dovoliť, čo bude prístupné zadarmo a čo dostanú tí, ktorí si budú za titul aj naďalej platiť.

MMORPG WildStar túto jeseň vstúpi do free-to-play módu, čo v jednoduchosti znamená, že hráči si budú môcť túto hru zahrať zadarmo bez akýchkoľvek poplatkov. Takýto prechod medzi modelmi sme mohli vidieť aj pri Star Wars: The Old Republic, avšak pri WildStar to vyzerá, že obchodný model, ktorý vystrieda mesačné poplatky, dá hráčom oveľa viac možností než ten, ktorý bol zavedaný v SWTOR.

Všetko, čo bude po prechode potrebné k hraniu, je vytvorenie si účtu a stiahnutie kienta. Napriek tomu, že bude WildStar free-to-play, bude existovať aj súbežná služba založená na mesačných poplatkoch, ktorá dá hráčom pár bonusov. Nazývať sa bude Signature service. Vzniká tak pár otázok - aké budú rozdiely medzi free-to-play a Signature service, bude titul naozaj free-to play, alebo čo s hráčmi, ktorí už majú hru predplatenú? Na všetko existuje pár jednoduchých odpovedí.

Hráči, ktorí budú mať počas prechodu na free-to-play model herný čas či už prostredníctvom predplatného, C.R.E.D.D. alebo herných kariet, budú automaticky zaradení do Signature service. Čiže ak má hrač v deň prechodu ešte 20 dní herného času, získa 20 dní Signature service.

Hráči. ktorí mali v minulosti kúpený herný čas, ale v čase prechodu ho už mať nebudú, budú môcť hrať WildStar ako ostatní free-to-play hráči a ak budú chcieť využívať Signature service, budú si musieť obnoviť herný čas.

Aby ale minuté peniaze nevyšli nazmar a nikto sa necítil ukrivdený, tvorcovia ponúkajú fanúšikom pár odmien.

Každý hráč dostane pri zavedení free-to-play modelu Loyalty Points, body, ktoré sa v hre dajú použiť na nákup služieb. Ich množstvo bude závisieť od toho, akú verziu hry mal hráč kúpenú a koľko mesiacov herného času mal kúpených v dobe od vydania hry po zavedenie free-to-play.

Navyše hráči, ktorí hrajú WildStar od vydania a budú mať na účte aktívny herný čas nepretržite až do prechodu na free-to-play, dostanú exkluzívne odmeny - Ikthian Crawler mounta, DJ Caretaker decor predmet do domu, Disco Snolug peta, hudobnú skladbu do domu, 4 mesiace Signature Service zadarmo a dva tituly - Living Legend a Nexus Loyalist. Všetky tieto bonusy dostanú v prvý deň prechodu.

Hráči, ktorí hru nehrajú od jej vydania, alebo nemajú momentálne aktívny herní čas, majú stále možnosť získať niektoré z týchto odmien. Stačí mať herný čas najneskôr od 15. júna do času prechodu na free-to-play model a získate DJ Caretaker decor predmet do domu, Disco Snolug peta, hudobnú skladbu do domu, 4 mesiace Signature Service zadarmo a titul Nexus Loyalist.

Hráči, ktorí si kúpili krabicovú alebo digitálnu verziu hry bez ohľadu na to, či sú momentálne aktívnymi hráčmi alebo sa nimi ani do prechodu nestanú, budú aj tak odmenení pár bonusmi, ktoré môžete vidieť na nasledujúcom obrázku - zvýšeným limitom na počet postáv, kostýmov, miesta v banke a počtom decor predmetov, ktoré si môžu v dome naraz rozložiť.

Ako to bude ale so samotným free-to-play modelom a čo hráčom ponúkne? Vývojári slúbujú, že hráči nebudú mať žiadne obmedzenia, čo sa týka herného obsahu. Každá herná zóna, dungeon, raid, battleground, každý kúsok hry, ktorý je momentálne prístupný hráčom, ktorí si za ňu platia, bude prístupný všetkým aj v budúcnosti, či už budú fungovať ako free-to-play alebo si budú platiť. Hráči si budú môcť vytvoriť postavu, prejsť s ňou každý kúsok herného sveta, dosiahnuť maximálny level. Prítomné budú ale mierne obmedzenia, čo sa týka maximálneho počtu herných postáv, free-to-play charaktery nebudú môcť pozývať ľudí do guild a ani guildy zakladať (budú ale môcť go guild vstúpiť), budú mať obmedzený počet decor predmetov v dome a podobne. Podrobné porovnanie môžete vidieť na obrázku nižšie. Taktiež všetky herné updaty a patche budú prístupné všetkým. Je ale možné, že v budúcnosti budú vydané datadisky, ktoré si bude potrebné zakúpiť.

Účty s označením free budú účty hráčov, ktorí využívajú free-to-play model. Signature účty budú účty hráčov, ktorí si platia za herný čas, a to buď prostredníctvom mesačných poplatkov, predplatených kariet, C.R.E.D.D alebo niekoľkomesačného predplatného.

Vyššie spomenuté Loyalty Points budú slúžiť k trvalému nákupu rôznych bonusov nazvaných Loyalty Perks. Body získajú hráči za nákup herného času v minulosti, ale budú pravdebobne získateľné aj v rámci free-to-play hrania. Tieto bonusy budú v niektorých prípadoch porovnateľné s výhodami Signature service, v iných budú trochu menej výhodné a niektoré Loyalty Perks sa budú násobiť s výhodami Signature service. Ich podrobný rozpis môžete vidieť na obrázku nižšie.

 

Zdroj: wildstar-online.com, youtube.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk