Ak ste si to doteraz neuvedomili, tak Poslední Jediovia spravili z Revana a KotOR-u opäť kánon

Ak ste si to doteraz neuvedomili, tak Poslední Jediovia spravili z Revana a KotOR-u opäť kánon

 

Majiteľ značky Hviezdnych vojen, spoločnosť Disney, konečne uznala, že najobľúbenejší herný Jedi predsa len existoval.

Revanov príbeh patrí medzi najznámejšie, ak sa vyznáte do rozšíreného univerza Star Wars. Samozrejme, v roku 2014, keď George Lucas predal miliardovú značku Disneymu, zábavná spoločnosť rozšírené univerzum lusknutím prstov zrušila a vyhlásila, že kánonom sú len filmy a seriály – v tom čase Klonové vojny a Rebelovia. Najnovšie sa k nim pridal aj Mandalorian, ktorý je momentálne u fanúšikov ešte úspešnejší než celá nová trilógia filmov.

Práve nej však vdačíme za to, že malá, aj keď veľmi podstatná časť rozšíreného univerza Hviezdnych vojen sa vrátila naspäť do učebníc histórie. Disney totiž v oficiálnom vizuálnom sprievodcovi svetom Star Wars použilo dva termíny, ktoré hovoria za všetko: „Revanova légia“ a „jediovský križiak“.

Vďaka, Eurogamer.

Prvé slovné spojenie nájdete na strane zameranej na popis sithských vojakov. Tí sa totiž podľa vizuálneho sprievodcu delili na niekoľko légií, medzi ktoré patrila aj Revanova tretia. 

Pre prípad, že ste zabudli: Darth Revan patril medzi najväčších vojenských hrdinov starej Republiky a rytierov rádu Jedi. Po tom, čo vo vojne porazil militantný národ Mandalorianov, sa však pridal k Temnej strane Sily a Republiku ovládol spolu s ďalším padlým rytierom Jedi, Malakom. Revanov príbeh je v centre pozornosti skvelej RPG od BioWaru s názvom Knights of the Old Republic (skrátene KotOR) a tvorí pozadie aj pre druhý diel s podtitulom Sith Lords.

Vizuálny sprievodca od Disney navyše uvádza, že jednotlivé sithské légie neboli pomenované len po Revanovi, ale aj po ďalších starobylých Sithoch vrátane Phobosa či Desolousa. Obaja figurujú vo videohre na motívy Star Wars, Force Unleashed. Je teda pravdepodobné, že aj tento počin, spolu so svojím protagonistom Starkillerom (tak sa mal inak pôvodne volať priezviskom rod Skywalkerovcov), sa stal kánonom.

V sprievodcovi sa nachádza aj druhý odkaz ukazujúci na Revana, aj keď tento je ľahko prehliadnuteľný. Jednou z vecí, ktoré má Luke Skywalkera v Poslednom Jediovi (druhom filme novej trilógie) vo svojej chatrči, je aj červený kryštál – presne taký, aký používajú vo svojich svetelných mečoch stúpenci Temnej strany. Zatiaľ čo teoreticky mohol tento artefakt patriť hociakému temnému Jediovi, podľa oficiálneho sprievodcu kedysi patril jediovskému križiakovi. A križiakmi sa nazývala len jedna skupina Jediov – tá, ktorá sa pred tisícmi rokov vzoprela rozhodnutiu Rady a išla za Revanom do vojny s Mandalorianmi.

Neskôr boli známi aj ako revanchisti, čo bolo odvodené od Revanovho mena. To zasa vzišlo z pojmu revanchiszmus, teda navrátenie stratených území pôvodnému vlastníkovi. V tomto prípade sa Revan snažil vydobyť naspäť časti galaxie, ktoré Republika stratila pri súbojoch s Mandalorianmi.

Takže, dámy a páni, ponúka sa logická otázka: zaradilo Disney Revana do kánonu, lebo nás tým chce pripraviť na blížiaci sa sfilmovaný príbeh KotoRu? Možný príchod Revana na strieborné plátno nie je, koniec koncov, ani zďaleka novou špekuláciou. A teraz vyzerá oveľa reálnejšie než kedykoľvek predtým...

Zdroj: Eurogamer, Screenrant

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk