Skvelé správy pre fanúšikov Šialeného Maxa: Režisér George Miller potvrdil pokračovanie Zbesilej cesty

Skvelé správy pre fanúšikov Šialeného Maxa: Režisér George Miller potvrdil pokračovanie Zbesilej cesty

 

Tak skoro to zrejme nebude, ale lepšie neskoro ako nikdy, nie?

O pokračovaní reštartu série z roku 2015 sa veľa šuškalo, no nikto sa neodvážil prehovoriť nahlas. Až doteraz... a osobou, ktorá prelomila mlčanie, nie je nikto iný než Maxov „otec“, režisér George Miller. Ten priamo potvrdil, že ďalší Šialený Max (Mad Max, ak chcete) „určite príde.“ Miller sa tak vyjadril v rozhovore pre magazín Deadline.

Filmár však v súčasnosti pracuje na novinke Three Thousand Years of Longing s Idrisom Elbom v hlavnej úlohe. Snímka by mala vstúpiť do produkcie v roku 2020. Ak ste sa teraz zhrozili, že Miller chce čakať, kým dokončí jeden projekt, aby sa vrhol na druhý, upokojíme vás – režisér je totiž odhodlaný stíhať obe veci súčasne. „So Šialeným Maxom som ešte neskončil. Musíte byť multitasker. Ďalší film určite príde,“ povedal Miller.

„Keď pracujem na jednej veci a som do nej zažratý, a zrazu sa môžem trochu venovať aj niečomu inému, sú to pre mňa kreatívne sviatky. “

– George Miller

A ak vás teraz zachvátili obavy z toho, že čo ak sa nebude môcť pokračovaniu púštnej post-apokalyptickej naháňačky venovať dostatočne, buďte pokojní – Miller nám pripomenul, že zatiaľ čo pracoval na Zbesilej ceste, venoval sa ešte jednému projektu: animáku Happy Feet 2. „Tieto dva filmy nemohli byť odlišnejšie: jeden animák, druhý je akčný. Keď pracujem na jednej veci a som do nej zažratý, a zrazu sa môžem trochu venovať aj niečomu inému, sú to pre mňa kreatívne sviatky. Pomáha vám to zachovať objektivitu, pozerať sa na veci s čerstvým pohľadom.“

Miller teda bude po Maxovi počas produkcie Three Thousand Years of Longing len poškuľovať a sem-tam niečo vymyslí, aby si oddýchol od jedného projektu. Na druhý sa však zrejme naplno vrhne až potom, aj keď... ktovie, čo si predstavuje pod pojmom multitasking.

Samozrejme, je to lepšie, akoby sa mal Zbesilej ceste 2 prvýkrát venovať až po tom, čo si pri jednom filme spraví fajfku a trochu si odpočinie, no ako som písal už v úvode, znamená to aj to, že tak skoro sa Šialeného Maxa 2 na čele s Tomom Hardym nedočkáme. Určite to teda nebude ani rok 2020 a ani 2021. Ale 2022... ktovie.

Ak vás zaujíma môj názor, reálne to vidím až na 2023. Ak však Millerovi pomáhajú pri kreativite animáky, naozaj dúfam, že aj tentoraz bude Maxa nakrúcať zarovno s nejakou rozprávkou. Predsa len, Zbesilá cesta bola nielen zbesilá, ale aj skvelá, a na tom sa výnimočne zhodujú aj kritici.

Buďme nateraz skromní: ešte pred niekoľkými dňami sme v pokračovanie Mad Maxa len zbožne dúfali. Dnes už vieme, že stačí len čakať.

A na toto si veru počkáme radi!

Zdroj: Deadline

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk