Celovečerný film inšpirovaný Zaklínačom si po štyroch rokoch nakrúcania konečne môžete pozrieť

Celovečerný film inšpirovaný Zaklínačom si po štyroch rokoch nakrúcania konečne môžete pozrieť

 

Aspoň si budete mať s čím porovnať Zaklínača na Netflixe, keď sa k nám 20. decembra dovalí.

Na Alzurovo dedičstvo: Fanúšikovský zaklínačský film si fanúšikovia Sapkowského diel museli síce počkať dlhé roky, no podľa prvých reakcií to stálo za to. Snímka, ktorá má úctyhodnú dĺžku 1:40, teda toľko, čo plnohodnotný celovečerný film, je dostupná zadarmo na YouTube, a to aj so slovenskými titulkami. Toto dielo vzniklo ako neziskové, takže klobúk dole pred oddanými hercami a filmármi, ktorí sa nakrúcaniu venovali vo svojom voľnom čase a náklady hradili, aspoň čiastočne, aj z vlastného vrecka. Na druhej strane, ktovie, okrem filmových inštitútov tu máme aj rôzne dotácie... niežeby to však bolo podstatné.

Sapkowski by im pár chechtákov každopádne mohol hodiť, keď je teraz po zmluve s Netflixom v balíku, no nie?


Lambert, Lambert, to je...

Zaujímavosťou je, že vo filme si rolu Jaskiera, teda Marigolda, zopakoval poľský herec Zbigniew Zamachowski. Ten sa ako Geraltov verný kamarát prvýkrát predstavil v roku 2001, keď Henry Cavill ešte o nejakom Zaklínačovi ani nechyroval a rola bielovlasého lovcu príšer patrila Michalovi Zebrowskému.

Ak ste však zvedaví na to, aká konkurencia Cavillovi, ktorého Netflix obsadil ako Geralta Rivie vo svojom spracovaní Zaklínača, vyrástla v Poľsku, musíme vás sklamať. Alzurovo dedičstvo sa odohráva 25 rokov po tom, čo Geralt zmizol zo známeho sveta aj so svojou milenkou Yennefer. Okrem Marigolda sa však vráti ryšavá Triss či zaklínač zo Školy vlka Lambert, takže to vôbec nie je márne!


Triss Merigold

Nezabudnite autorom aspoň zanechať pochvaľný komentár, ak sa vám film páčil, a nebojte sa zdieľať ho ďalej. Zaslúžia si to.

Zdroj: Gamesite.sk

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk