Disney chystá Star Wars: Knights of the Old Republic trilógiu

Disney chystá Star Wars: Knights of the Old Republic trilógiu

 

Tentokrát však vo filmovej podobe.

Zdá sa, že Disney napriek radikálnemu postoju ku všetkým častiam tzv. Expanded Universe zahorelo láskou k obdobiu z ktorého vznikla dvojica legendárnych RPG hier od Bioware a Obisidanu, Knights of the Old Republic a chystajú jej filmové spracovanie, respektíve, chystajú filmy z tohto časového obdobia Star Wars. 

Podľa informácií webu Buzzfeed najalo Disney scenáristku Laetu Kalogridis, aby scenáristicky pripravila trilógiu filmov, ktoré sa budú odohrávať v Starej Republike, kde boli boje medzi rádom Jedi a Sithmi na svojom vrchole. Kalogridis má na konte napríklad scenár k filmu Alita: Battle Angel a taktiež sa scenáristicky podieľa na pokračovaní Avatara.

Hneď sa začalo špekulovať, že práve tento projekt dostali na starosti tvorcovia seriálu Game of Thrones David Benioff a D.B. Weiss, a Kalogridis píše scenáre filmov práve pre nich. Iné špekulácie zas hovoria o tom, že Star Wars trilógia režiséra The Last Jedi Riana Johnsona je stále živá a Kalogridis píše scenáre práve pre neho.

Každopádne, nech už je pravda akákoľvek a nech bude režisérom ktokoľvek, vyzerá to, že najbližší návrat so Starej Republiky bude vo filmovej a nie v hernej podobe. Disney však oznámilo, že po tohtoročnom vydaní The Rise of Skywalker si filmové Star Wars dajú pauzu až do roku 2022, kedy príde do kín práve spomínaný projekt tvorcov Game of Thrones.

Zdroj: Gizmodo

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk