Rozhovory s (naozajstnými) hráčkami: Noe

Rozhovory s (naozajstnými) hráčkami: Noe

 

Mnohí z vás sa asi po prečítaní nadpisu zľakli, že sme uskutočnili rozhovor s biblickým Noem, ktorý staval Archu. Prekvapivo, nie je to tak. Ide o prezývku hráčky, ktorá sa venuje cosplay, má rada príbehové hry a tancuje brušné tance.

Ahoj Sára, mohla by si sa nám trošku priblížiť? Teda myslím tým povedať nám čosi o sebe. Kto si, čo robíš a čo ťa spája s hrami?

Zdravím, v prvom rade, budem veľmi rada, ak ma budú ľudia oslovovať Noe. Mám to vo zvyku už pár rokov. Hry hrám prakticky od malička vďaka dobrému štýlu mojho oca! Inak, študujem, mám 17 rokov a okrem hrania sa venujem aj amatérskemu cosplayovaniu.

Super, priviedla si ma k zamysleniu. Prečo Noe? Máš niečo spoločne s veľkou Archou, alebo ide o značku ryže z nemenovaného obchodného reťazca?

To nie je žiadna super historka ani zábavný príbeh. Skôr skautská prezývka, ale herné meno mám napríklad Smusí... Áno, viem že by som mohla byť spokojná s jednou prezývkou a použivať ju všade, ale je to ťažké.


Mrkni sa na FB fanpage, kde Noe prezentuje svoje cosplaye.


OK, takže Noe, povedz mi čosi o tom cosplay. Zúčastňuješ sa aj nejakých akcií? Mohli sme a môžeme ťa niekde vidieť verejne?

No jasné. Ako som vravela, moje cosplaye sú na veľmi amatérskej úrovni. Predsalen je to jeden z tých drahších koníčkov a popri kupovaní hier je to fuška. Ale pravidelne sa zúčastňujem Comics Salónu a Animeshow.

Pripravuješ si to sama, alebo ti niekto aj pomáha?

Snažím sa, aby drvivá väčšina bola odo mňa. Tak to aj vyzerá. *smiech* Niektoré cosplaye sú doslova na jedno použitie. Baví ma to, ako ľudia chvália dobrý vzhľad, no o pár hodín už bežím za hocikým, kto má izolepu, sekundové lepidlo či hocičo podobné pri sebe ...


Minulý rozhovor s Veronikou bol tiež zaujímavý.


Doslova sa ti to rozpadne? To môže byť celkom zábavný moment... Pre teba asi nie, ale pre ostatných hej. Dajme si teda nejakú vzorku, na ktorý cosplay si najviac hrdá?

No vďaka tej izolepe to velakrát drží pokope. Fú, to je ťažká otázka. Každý z nich mám pre niečo rada, ale takí dvaja favoriti sú Mad Moxxi z Borderlands a Katarina z League of legends.

V tom prípade bude určite môj obľúbený Mad Moxxi... You know, because reasons!!! (Pozn.: Kto nezachytil túto referenciu, nech sa hanbí!) Ale vráťme sa k hrám. Vravíš, že tvoj oco mal dobrý vkus na hry. Na akých si "odkojená"?

S ocom sme vždy hrávali hocijaké rally a tuningovali si autá. Poprípade dávali sme si preteky, čiže určite môžeš zaradiť do tejto kolonky Need for Speed a ďalej Doom atď.

*Rozžiarila sa mi tvár.* Ktorý Need For Speed máš najradšej?!

UNDERGROUNDY. Obidva.

Ja som mal radšej jednotku. Ale musím sa priznať, že to je hra, ktorá mala najbližšie k tomu, aby som ju napálil na CD aspoň v piatich exemplároch. Len preto, aby som ju mohol 5x vyhodiť z okna, lebo raz je málo!!! Kto hral, pochopí ... A čo sa týka žánrov, špecializuješ sa na preteky, alebo hráš čokoľvek?

Mne sa jednotka tiež viac páči. Asi čisto z nostalgie, neviem. Fuu, viem ti povedať, že radšej hrám singleplayerovky, ale žánre podľa toho na čo mám chuť. Najviac ma uchvátia hry s dobrým storyline-om. Viď Mafia, The Last Of Us, Assassin ...

Aaaa ... Mafia, to sú spomienky. Ale to si bola asi veľmi malá, nie? To je rok 2002, ak sa nemýlim.

Nie. Mafiu som hrala prvýkrát až keď som mala 11 alebo 12 (neviem prečo ma to obišlo) a dvojku asi nejako podobne. Aj keď s ňou mám taký deal, že si ju zahrám každý rok na Vianoce a ona ma za to urobí šťastnou. *smiech* Je to jedna z hier čo mi nerobí problém prejsť aj 15 krát.


Nezabudni si prečítať aj rozhovor s Dominikou.


Aj ty?! Ja tiež každé Vianoce dostanem chuť zahrať si Mafiu 2. To bude pre ten zasnežený úvod. Už si vymenovala pár svojich obľúbených titulov. Keby si mala dať dokopy svoj rebríček TOP 5. Čo by to bolo?

Môžem ti povedať top 5 hier, ale nepôjdu porade. To jednoducho nejde, neviem niekomu prideliť prvé miesto. Určite by tam bol Portal 2 (milujem milujem milujem tú hru). Už len pre Glados a jej humor. Ďalej spomínaná Mafia 2. S takou hlavnou postavou ako je Vito. Naozaj vždy som závidela Francesce, že má takého brata. The Last of Us – doslova tam nebola viac ako polhodinová pasáž, kedy by som neplakala. Tú hru som prešla v rámci dvoch dní cez školský týždeň a toľko emócií čo mala... fuh... Nemôžem sa dočkať dvojky. Assassini - tu je veľmi ťažké vybrať ktorý, ale asi som za štvorku. Ezio bol miláčik, ale s Edwardom to bolo veľmi odlišné od ostatných dielov a vždy som mala slabosť na pirátsku tématiku. Posledné miesto by som dala WoWku. Už len preto, koľko pregemblených nocí som pri ňom strávila.

Ja osobne mám z AC najradšej dvojku a štvorku. Rogue tiež nebolo na zahodenie, len mi hlavný hrdina liezol na nervy s nekonečným opakovaním „I make my own luck“. A teraz klasická téma. Máš pocit, že preto, že si žena si volíš iné hry, alebo ti je to celkom jedno a hráš to isté, čo muži?

Na toto ti neviem odpovedať. Myslím si, že v tom nie je rozdiel. Podĺa mňa je to všetko asi len o rozvinutosti človeka, alebo od toho čo dotyčný od hier očakáva. Vieš, stretla som sa s ľudmi, ktorých najobľúbenejšie hry boli nepríbehovky, multiplayerovky a mojím vkusom pohŕdali. V skratke, nemyslím si že je to pohlavím.

V tomto seriáli to skúmame a zatiaľ to vyzerá, že ženy nie sú v tejto otázke nijaké krehotinky, žiadne odtrhnuté hlavičky letiace vzduchom ich neodradia. A čo nadmerne obdarené a nereálne oblečené hlavné hrdinky? Prsia šestky, takmer žiadne oblečenie... Považuješ to za sexistické?

Vadí mi na tom iba to, že v tomto nemyslia aj na ženy. Veď predsa keď môžu byť obnažené hrdinky, prečo nemáme vytehličkovaných nabúchaných hrdinov? *smiech*

Nemáme? Ty si nehrala Duke Nukem, však? A určite by sa našlo aj viac príkladov prehnane mužných hrdinov, no je pravda, že stále sa viac tvorcovia sústreďujú na nás. Mimochodom, spomínala si WoWko. Ako si tam pochodila? Prezradila si, že si žena, alebo si sa tvárila, že si muž, aby nemali nejaké reči.

Duke Nukem som nehrala, priznám sa. Keď sme hrávali aj s TeamSpeakom, tak to som veľmi nezakryla moje pohlavie. Ale inak som to nikdy neriešila, pokiaľ sa ma vyslovene niekto neopýtal. Keď som hrávala za bloodelfov, tak jasné že som bola žena. Keď som mala Taurena, tak by som si hádam nedala kravu no... *smiech*

To nie, ale keď si vyberieš ženskú postavu, to ešte neznamená, že si žena... Asi sa ťa nepýtali, lebo za ženské postavy hrajú muži veľmi často. Predpokladali, že si muž. Poďme na otázky viac na telo. Keby si sa mala dostať do virtuálneho sveta a tam žiť svoj život, ktorá hra by to bola?

Niee ... Toto mi nerob. Ja mam takú tú sprostú vlastnosť, že sa viem vžiť do všetkého. Ale naozaj do všetkého. Preto milujem aj hry, ktoré su o roleplay, ale keďže nezvládam hry, ktoré sú pre mňa stresujúce, tak by som si vybrala nejakého Pokemona a chytala všetkých Pokemonov na svete.


Ani rozhovor s Nicole by nemal uniknúť tvojej pozornosti.


Ja o tebe viem, že sa venuješ aj brušným tancom... či orientálnym tancom? Ako sa to správne nazýva?

To sú viacmenej synonymá. Myslím si, že orientálne tance je asi odbornejší názov, ale nijako sa od seba nelíšia.

Aha, a ako sa to dá zlúčiť so školou a hrami? Máš vôbec čas aj na niečo iné?

No, a keď ti poviem, že stále stíham mať sociálny život, tak mi uveríš? Ide o priority. Kedysi som oveľa viac hrávala hry. Denno denne. Teraz si stále rada zahrám, aj často, ale je to oveľa miernejšie ako predtým.Takže si niečo musela predsalen obmedziť. Čiže hej, uverím. V tých tancoch mávate nejaké eventy? Už vieme kde ťa môžeme uvidieť s cosplay a teraz daj ešte brušné.

Brušným sa venujem už nejakých 10 rokov, čiže to je už profesionálnejšia úroveň a väčšinou chodievame po slovenských a najmä českých súťažiach. Zúčastňujeme sa majstrovstiev Slovenska a Európy.

Tak sa pochváľ úspechmi, viem, že to chceš. Poď na to!

Práve, že som sa chcela tomuto vyhnúť, a preto som to napísala tak najmenej konkretne.

OK, tak to chcem ja, poď!

Sme niekoľko-násobné majsterky strednej Európy a takisto Slovenska. V brušných tancoch sa nenájde tak ľahko konkurencia, ako v hociktorom inom tanci či športe, čiže ak má niekto chuť a kreativitu môže sa vyšplhať celkom vysoko.

Sleduješ Gamesite.sk?

*teraz nastane ten bod kedy skončí náš rozhovor* asi ma zbiješ .. ale nie . Neber to nijako zle. Gamesite.sk registrujem už dlho, ale ja som nikdy nesledovala novinky pokiaľ mi vyslovene nekričali do očí. Som celkom veĺký ignorant ku svetu naokolo, a je to aj vďaka tomu času čo šetrím na každej blbosti.

Chápem, takže spýtať sa na obľúbeného redaktora je zrejme zbytočné. Okay ... Takže na záver máš možnosť napísať nejaký odkaz hráčom, alebo aj tvorcom hier.

Promiiň. Tak to aby to bolo niečo vážne a zmysluplné, že?

Môže byť aj plné nezmyslu.

Nikdy neľutuj tých 1000 hodín čo vidíš pri hrách na svojom účte. Stálo to za to. Ani tie 2 mesiace prázdnin, že si ich obetoval WoWku.


Pozri si aj Sárin Instagram.


To znie ako dobrý epitaf ... Ďakujem za rozhovor, Noe!

Ja ďakujem! Actually someone is interested about me... *smiech*

Nerozprávaj, však si tvrdila, že máš sociálny život ako vínko! *smiech*

Ak aj vy poznáte nejakú hráčku, dajte nám o nej vedieť. Ak ste vy sama hráčka, dajte nám o sebe vedieť. Môžete nám poslať správu na našej FB fanpage, na mojom súkromnom FB profile, alebo e-mail na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk