RECENZIA: LAMAX BFit PRO2 - Cena rozhoduje

RECENZIA: LAMAX BFit PRO2 - Cena rozhoduje

 

V segmente fitnes náramkov sa rok čo rok zbiera oveľa hrubšia vrstva produktov, z ktorých si užívatelia často nevedia vybrať presne ten svoj ideálny . Môže zato z časti aj skutočnosť, a to sa týka priamo neskúsených konzumentov, že daný jedinec ešte nevie, čo je pre neho ideálne na monitoring a čo už z ponuky možností ide vlastne mimo neho. Výrobcovia sa pochopiteľne snažia do svojich produktov natlačiť čo najviac funkcií a to tak, aby výsledok nepresiahol istú hranicu danej cenovej triedy. Drvivá väčšina aplikácií, respektíve možností náramkov, však nakoniec trpí značnou nepresnosťou alebo v extrémnych prípadoch totálnym zlyhaním. Ako je na tom druhá evolúcia radu BFit PRO, ktorého update aktuálne prichádza na scénu?

Aj keď som osobne predchádzajúci model nemal pred rokom možnosť testovať, po rýchlej rekapitulácii jeho schopností prostredníctvom múdreho internetu som sa dozvedel; že išlo o dizajnovo pekný kúsok v nižšej strednej triede, ktorý dominoval hlavne prehľadným ovládaním a toľko spomínanou ponukou funkcií. S týmto vedomím som sa s vervou pustil do rozbaľovania krabice jeho nástupcu a minimálne u posledného menovaného bodu sa nič nezmenilo. Samotný obal reprezentuje jednoduchá papierová krabička, ktorá vás pomocou stručnej charakteristiky integrovanej pod prednú otvárateľnú stranu oboznámi s hlavnými prednosťami vášho nového fitnes pomocníka. Po samotnom vytiahnutí plastovej kolísky nastupuje duo farebne odlíšených gumových náramkov a separátne uložené telo prístroja.

Červená farba je pochopiteľne viac vhodnejšia pre nežnejšie pohlavie a čierna naopak, každopádne nechcem tu ani náhodou rozbiehať nejaké genderové diskusie, toho si v poslednej dobe užívame dostatočne na sociálnych sieťach. Pýtate sa prečo nie je v balení nabíjací kábel? No v prípade BFit PRO2 by bol úplne zbytočný, keďže jeho telo samotné skrýva jednoduchý USB konektor a aby ste ho mohli spárovať s PC alebo priamo mu dotankovať šťavu, je nutné ho celé zasunúť do USB vstupu. Práve toto môžeme brať do istej miery trocha negatívne, keďže nie každý je zvyknutý používať zvlášť nadstavby káblov, ak by chcel bez obmedzenia sledovať to, čo sa s hardvérom deje priamo počas procesu nabíjania. Má to však aj výhodu a to tú, že k nabíjaniu môžete pristúpiť práve bez otravného nosenia kabeláže.

10 dní v kuse

Presne desať dní vás dokáže podržať akumulátor, ktorý výrobca integroval do 22 gramov vážiaceho náramku. Máte tak dostatok času na komplexné zhodnotenie vašich športových výkonov bez toho, aby ste museli kalkulovať s častým nabíjaním. Dosť však bolo rečí okolo nabíjania, poďme na to o niečo dôležitejšie. Lamax vám po investícii na hranici 40 Eur garantuje IP67, teda poriadnu ochranu pred vodou a prachom. So zariadením sa môžete ponoriť do vody v hĺbke jedného metra pokojne aj na tridsať minút a nemať obavy o jeho poškodenie – sám som ho tomuto záťažovému testu podrobil a všetko prebehlo bez akýchkoľvek komplikácií. Ďalšou veľkou výhodou je funkcia vibrácií, ktorá sa priamo spája s monitorovaním vášho fyziologického stavu (pri spánku alebo v bdelosti), ale hlavne je možné ju využiť na tiché prebúdzanie. Kto vstáva v skorých ranných hodinách a má okolo seba tých šťastnejších, čo ešte hodiny nevedia o svete, sa nemusí strachovať, že ich zobudí frenetické zvonenie klasických budíkov. Tu vám len jemne ale cielene zavibruje zápästie a hurá do sveta. Systém je navyše schopný s minimálnou odchýlkou zistiť, kedy vlastne vaše telo upadlo do tej slastnej kómy a kedy sa z nej naopak prebudilo. Všetky získané údaje je potom možné si prezrieť na obrazovke počítača alebo prostredníctvom oficiálnej aplikácie, kde vládne prehľadnosť.

Ako je na tom interakcia prostredníctvom dotykového displeja? Tu sa dočkáte notifikácií okolo prichádzajúcej SMS správy alebo prípadne priamo telefonátu, každopádne hlasový hovor cez tento tracker zrealizovať pochopiteľne nejde. Funkcia zobrazenia len náklonom ruky tu je rovnako možná, aj keď o jej dokonalosti by sme mohli polemizovať. Z desiatych prípadov sa len polovica stala v tomto smere úspešnou a ja som si mohol prezrieť koľko je práve hodín alebo koľko krokov mám už za sebou. V tejto cenovej relácii však nemôžete očakávať spoľahlivosť z prémiovej triedy, ostatne ani tam to niekedy nie je úplne bezchybné a problémy som našiel aj u oveľa drahších hodiniek lomeno náramkov. O to viac potešila možnosť prepojiť BFit PRO2 s funkciou GPS, čím som sa dostal prostredníctvom 0,96 palcového farebného TFT displeja k informáciám o počasí alebo zdolanej vzdialenosti. Apropo, práve u aktivít sa teraz na moment zastavím. Prístroj vám ponúka dychové cvičenia ako formu predprípravy na samotný výkon, ktorý sa potom dá rozdeliť do štrnástich kategórií. Nájdete tam všetky tradičné, ale aj menej využívané športy ako napríklad horolezectvo, a preto je asi jasné, že nech už ste vášnivým športovcom, alebo len začínajúcim bojovníkov za lepšie zdravie, tento produkt vám má čo ponúknuť.

Aplikácia je lokalizovaná do CZ jazyku

Mohol by som tu viesť litánie o tom, ako prehľadná a spoľahlivá je už vyššie spomínaná aplikácia, každopádne aj technicky slabšie vybavený spotrebiteľ by nemal mať problém dostať sa k tomu najpodstatnejšiemu, nech už ide priamo o fitnes údaje, alebo nastavovanie notifikácií – pre každú komunikačnú aplikáciu si môžete zvoliť jej priepustnosť do náramku, čo je rovnako dobrá správa. Nechýba tu podpora všetkých celosvetovo používaných spôsobov socializácie, od Facebooku cez Twitter až po WhatsApp. Dokonca je možné sprístupniť aj vašu mailovú komunikáciu, čím ste vždy v obraze, ak ide o aktuálne dianie na obrazovke vášho telefónu.

Výrobca dokonca nezabudol integrovať ani akýsi bonus v podobe externej spúšte pre fotoaparát, kde sa snaží jasne potvrdiť moju úvahu z úvodného odseku tejto recenzie. A tu to celé môžeme vlastne pomaly nachýliť ku koncu. Lamax zobral svojimi zákazníkmi overený model z minulého roku, aby jemne zapracoval skôr na technických špecifikáciách (zlepšila sa prehľadnosť displeja pod tlakom slnečných lúčov) než samotnej ponuke možností. Aj preto sa tu dá hovoriť o produkte určenom skôr pre nových užívateľov, ktorí doma minulú generáciu ešte nemajú. Vo výsledku však ide o spoľahlivý fitnes tracker, ktorý vás nebude stáť horibilné sumy peňazí a aký sa svojou ponukou schopností snaží pretlačiť o nejaký ten schodík vyššie. Najpodstatnejšie je, že sa mu to darí, a to bez veľkých technických nedostatkov.

Naše hodnotenie

Spoľahlivý výrobok vhodný aj pre širšie publikum

Klady

  • obsah balenia
  • batéria
  • funkcie

Zápory

  • nabíjanie
  • náklon rukou

Informácie o produkte

LAMAX BFit PRO2 2020

  • Kategória: Ostatné
  • Orientačná cena: 40 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Lamax

Zobraziť viac

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk