RECENZIA: TrueLife SonicBrush UV, keď nestačia iba čisté zuby, ale aj čisté kefky

RECENZIA: TrueLife SonicBrush UV, keď nestačia iba čisté zuby, ale aj čisté kefky

 

Keď sa v našej redakcii rozdeľujú produkty na testovanie, v diskusii väčšinou lietajú slová ako grafická karta, najnovší procesor, monitor s rýchlou odozvou či mechanické spínače. Zrazu sa pri poslednej debate objavilo slovné spojenie „zubná kefka”. A hoci nie vždy má recenzent či redaktor posledné slovo v tom, čo bude a nebude testovať, skočil som na možnosť vyskúšať si, ako fungujú moderné sonické kefky. Samozrejme, za týmto rozhodnutím bol jeden tajný, respektíve nie až tak verejný dôvod. V každom prípade som možnosť otestovať produkt s názvom TrueLife SonicBrush UV uvítal a pilne som ho testoval posledné dva aj niečo týždňa.

O značke TrueLife zatiaľ nemuselo počuť veľa ľudí, no patrí do skupiny českých spoločností, ktoré ponúkajú bežné spotrebiteľské produkty vyrábané či dizajnované v zahraničí (najmä v Ázii a Číne). Na tom, samozrejme, nie je nič zlé, keďže v Číne a jej okolí je vyrábaná naozaj obrovská časť svetovej elektroniky. Pokiaľ to znamená zaujímavé produkty za prijateľné ceny s možnosťou potenciálne ich reklamovať priamo na Slovensku či v Čechách a nemusieť riešiť reklamáciu v ďalekej cudzine, o to lepšie.

Obal a jeho obsah

TrueLife SonicBrush UV je dodávaný v moderne vyzerajúcom obale, ktorý už na prvý pohľad evokuje pocity čistoty a akúsi kúpeľňovú atmosféru. Vnútri obalu sa nachádza telo kefky, tri nástavce a základňa, kde sa dá kefka po pripojení do siete nielen bezpečne odložiť, ale aj nabíjať. Čo je však zaujímavejšie, vedľa miesta na kefku sa nachádza druhá časť základne s malými dvierkami, za ktoré sa dajú umiestniť spomínané nástavce. Okrem toho sa, samozrejme, v balení nachádza aj brožúrka s manuálom.

Čím je SonicBrush UV výnimočná?

Pomyslíte si, čo je také zaujímavé na odkladacom priestore na nástavce kefky? TrueLife SonicBrush má totiž za svojim menom ešte písmenká „UV” a vďaka nim nie je iba obyčajnou kefkou ako v tom tradičnom, tak modernom ponímaní. Kde sú bežné elektrické kefky dodávané iba s jednoduchým podstavcom na nabíjanie, prináša SonicBrush UV niečo navyše v podobe odkladacej komory na trojicu nástavcov, ktorá je vybavená UV svetlom. Vďaka nej by vás nemuseli po večeroch strašiť mikróby tak obľubujúce množenie sa vo vlhkých podmienkach. Pretože, priznajme si to, kto svoju kefku po každom večernom použití poriadne vyčistí? Druhým argumentom prečo uchovávať nástavce v uzatvárateľnom priestore, ktorý je navyše po každom zatvorení dvierok desať minút dezinfikovaný, je fakt, že množstvo ľudí ( mňa nevynímajúc) má kúpeľňu spojenú so záchodom. A možno vás táto informácia šokuje, no zo záchoda sa pri každom použití, akokoľvek je človek opatrný a čistotný, šíria na všetky smery mikročiastočky, alebo slušne povedané nechcené materiály. Pokiaľ ste sa nad touto životnou pravdou doposiaľ nezamýšľali, je mi ľúto, že vám bude behať po mysli na základe mojej recenzie.

Prečo som sa tešil na testovanie tejto kefky?

Odhliadnuc od faktu, že som neskutočne lenivý človek a prokrastinácia v štýle čo sa dá spraviť zajtra, odlož na víkend, je mi blízka, sú zuby a zdravý chrup niečo, čo som často zanedbával, až sa to párkrát dostalo do štádia, keď som musel platiť nemalé peniaze u profesionálov, aby som sa mohol na plné ústa usmievať alebo aby ma neboleli zuby. V poslednej dobe sa už snažím viac a čistenie zubov ako kefkou, tak zubnou vodou a dokonca občas aj niťou sa nedeje raz za pol roka, no pri používaní bežných kefiek (ako neelektrických, rozumej analógových, tak aj oscilačných) som stále narážal na problém s boľavými či dokonca krvácajúcimi ďasnami. V posledných rokoch sú ale stále rozšírenejšie sonické zubné kefky, ktorých hlavice neoscilujú v bežnom štýle, no hýbu sa až desiatky tisíc krát za minútu. A mal som potvrdené viacerými ľuďmi s podobne citlivými ďasnami ako mám ja, že pre nich boli práve sonické kefky to správne a jediné riešenie.

Vizuál, materiál a rozvrhnutie

Celá základňa na nabíjanie kefky a odkladanie nástavcov má rozmery 12,7 cm x 14,7 cm x 5,3 cm, čo nie je úplne kompaktné, najmä ak by ste uvažovali nad jej pribalením do cestovného kufra, no v bežnej kúpeľni sa jednoducho stratí. Navyše, v prípade potreby je možné so sebou na cesty zobrať iba kefku a základňu nechať doma, keďže na jedno nabitie by mala batéria vydržať minimálne dva týždne bežného používania. Napájací kábel základne má dĺžku okolo jedného metra, takže na to treba dávať pozor pri výbere a umiestňovaní v rámci kúpeľne. V základni sa nachádzajú už niekoľkokrát spomínané dvierka, za ktorými môžete prechovávať až tri nástavce, ktoré budú po každom zatvorení dvierok automaticky 10 minút ožarované UV svetlom. Toto by malo zabiť takmer všetky mikróby či baktérie, ktoré sa za tých pár minút čistenia stihli udomácniť na kefke, no treba myslieť na to, že toto ožarovanie nástavce nevysúša, takže po nich stekajúca voda môže po dlhšom používaní vytvoriť malé miesta znečistenia. Tie je ale jednoduché vyčistiť vatovým vankúšikom či tyčinkou. Ako základňa, tak aj kefka sú z plastu, no základňa sa farebnosťou mierne líši od toho, čo je zobrazené na obale produktu. Pri kefke však treba oceniť na dotyk príjemný a proti kĺzaniu odolný soft-touch povrch.

Parametre a schopnosti

Najprv tie základné a suché fakty, čo TrueLife SonicBrush UV ponúka - až 41 000 kmitov/min, štyri špecifické režimy, UV sterilizátor, časovač, indikátor stavu batérie, tri vymeniteľné nástavce v balení a samozrejmosťou je aj vodeodolnosť. Zo spomínanej štvorice režimov ponúka každý mierne odlišnú intenzitu čistenia zubov - Clean, Soft, Whiten a Massage. Režim Clean je ten „najakčnejší” a využijú ho hlavne ostrieľaní čističi zubov či majitelia normálnych a zdravých ďasien. Ja som si naňho úplne netrúfal a preto som počas svojho testovania využíval prevažne režim Soft. Tretí režim, Whiten, je určený pre čo najlepšie výsledky pri bielení zubov, no treba myslieť na to, že na to treba minimálne bieliacu pastu, pokiaľ nie aj špeciálny nástavec. Nakoniec je tu Massage, čo je skvelou voľbou na vymasírovanie ďasien, vďaka čomu sa lepšie prekrvia a mali by byť zdravšie. Príjemným zistením je aj fakt, že kefka si pamätá, aký režim bol použitý naposledy, takže pokiaľ máte nejaký obľúbený, nemusíte ho vždy pred použitím nastavovať. Kefka má automatický časovač na dve minúty, čo je odporúčaná doba čistenia so sonickými kefkami, a tento časovač je ešte rozdelený na štyri 30-sekundové časti, ktoré napomáhajú používateľom venovať dostatočnú pozornosť ľavej a pravej časti horného chrupu a rovnako aj ľavej a pravej časti dolných zubov.

Naše hodnotenie

Viac ako dva týždne používania TrueLife SonicBrush UV mi ubehli ako voda a s hrdosťou (aj miernou hanbou) môžem prehlásiť, že som si zuby čistil poctivo, každý deň ráno aj večer. Časy, keď som si ústa radšej iba vypláchol ústnou vodou, sa pri SonicBrush UV neopakovali, pretože som sa už nemusel obávať krvácajúcich ďasien a tie dve minúty niekoľkokrát denne sú naozaj malou cenou za možnosť usmievať sa, kadiaľ chodím. Preto môžem TrueLife SonicBrush UV takmer z plného srdca odporúčať, odhliadnuc od jej mierne vyššej ceny, ktorú však svojou funkcionalitou a funkčnosťou celkovo vyvažuje.

Klady

 • príjemný povrch
 • UV lampa na dezinfekciu
 • dlhá výdrž batérie
 • pamäť na režimy čistenia
 • tri nástavce v balení
 • uzatvárateľná odkladacia časť na nástavce

Zápory

 • mierne vyššia cena

Informácie o produkte

TrueLife SonicBrush UV

 • Kategória: Ostatné
 • Farba: Biela/Strieborná
 • Orientačná cena: 53 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: TrueLife

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk