Mercusys uvádza na trh AX1800 Wi-Fi Mesh systém Halo H70X

Mercusys uvádza na trh AX1800 Wi-Fi Mesh systém Halo H70X

Vďaka Mercusys Halo H70X si vo svojej domácnosti alebo kancelárii môžete vytvoriť stabilnú zjednotenú bezdrôtovú Wi-Fi sieť s jediným názvom a heslom pre celý pokrývaný priestor, a vychutnať si tak domácu zábavu bez akýchkoľvek vnímateľných oneskorení, a to s rýchlosťou až 1 800 Mbit/s.

Jednotná sieť s roamingom bez kompromisov

Mercusys Halo H70X je dvojpásmový mesh systém, pričom každé z dvoch podporovaných pásiem je možné využiť na odlišné on-line aktivity. Vo frekvenčnom pásme 2,4 GHz sa môžete pripojiť rýchlosťou 574 Mbit/s a surfovať tu na internete, čítať e-maily alebo napríklad streamovať hudbu. Dátovo náročnejšie aktivity si vezme na starosť frekvenčné pásmo okolo 5 GHz, pri ktorom v prípade modelu Halo H70X získate rýchlosť až do 1 201 Mbit/s. S touto rýchlosťou si už bez problémov zahráte on-line hry, pustíte si streamované video aj vo vyššom rozlíšení a rozhodne sa nemusíte báť videokonferencií s kolegami, šéfom alebo klientmi.

Hlavným plusom mesh systému je fakt, že riešenie tohto typu pozostáva z plnohodnotných a v tomto prípade aj vzhľadovo podarených prístupových bodov (AP), ktoré sú na jednej úrovni, vzájomne zameniteľné a nezáleží teda na tom, ku ktorému z nich ste práve pripojení. Ako užívateľ to vlastne ani nespoznáte, pretože prechod medzi signálmi jednotlivých prístupových bodov je úplne plynulý a bez akýchkoľvek zásekov.

To znamená, že sa nemusíte obávať, že vám zamrzne videohovor vo chvíli, keď so smartfónom v ruke prechádzate napríklad z jedného poschodia domu do druhého. K prepínaniu koncového zariadenia z jednej jednotky na druhú dochádza úplne automaticky. Pokročilej technológii Mesh umožňuje tvorbu zjednotenej domácej siete s jediným názvom - SSID - a heslom, a to pre všetky pripojené prístupové body. Koncové zariadenia sú s týmito prístupovými bodmi prepojené s využitím technológie Beamforming, čiže modelovanie lúča. Stabilnejší signál prináša aj nižšie nároky na batériu koncových zariadení, a tak aj ich vyššiu výdrž na jedno nabitie.

Pomocou trojice jednotiek, ktorá je súčasťou balenia, môžete pokryť priestor až 550 metrov štvorcových, v prípade 2-pack verzie 350 m2. Výsledná vysokorýchlostná sieť Wi-Fi eliminuje tzv. mŕtve zóny Wi-Fi pokrytia vo vašej domácnosti. Spoločne s Wi-Fi mesh systémom Mercusys Halo H70X získate aj 3 plne gigabitové porty na jednu jednotku Halo. Vďaka tomu môžete svoje koncové zariadenia pripájať k domácej sieti nielen bezdrôtovo, ale aj cez kábel. Také pripojenie využijete napríklad pri herných konzolách, televízoroch alebo napríklad stolných počítačoch, ktoré inak bezdrôtové pripojenie podporovať nemusia.

Jednoduché nastavenie aj správa domácej siete

Všetky nastavenia prebiehajú cez intuitívnu mobilnú aplikáciu Mercusys, ktorá umožňuje napríklad komplexnú konfiguráciu domácej bezdrôtovej siete iba za niekoľko minút. Nie je nutné žiadne komplikované nastavovanie. V oblasti správy siete je samozrejme k dispozícii komplexná a robustná rodičovská kontrola, ale aj možnosť vytvorenia samostatnej siete pre hostí alebo technológia riadenia sieťovej prevádzky QoS (Quality of Service). Tá dokáže uprednostniť zvolené zariadenia a zvýšiť tak rýchlosť ich pripojenia.

Jednoduché rozšírenie pokrytia

Ak by vám tri jednotky náhodou nestačili, môžete svoju sieť ľubovoľne rozširovať o ďalšie jednotky meshových zariadení radu Halo. Jediným obmedzením je, že nemôžu vzájomne spolupracovať jednotky Halo radu H a S.

Kľúčové vlastnosti Halo H70X:

  • Dvojpásmové Wi-Fi 6 pripojenie s rýchlosťou až 1 800 Mbit/s – 1 201 Mbit/s v pásme 5 GHz + 574 Mbit/s v pásme 2,4 GHz.
  • Plynulé prepínanie medzi pripojenými zariadeniami v jednej sieti – jednotky Halo vzájomne spolupracujú a „odovzdávajú“ si pripojené zariadenia medzi sebou, ako sa pohybujete po dome. Pritom používajú jednu Wi-Fi sieť s rovnakým názvom a heslom.
  • Pokrytie celej domácnosti – pokrytie priestoru až 550 m² (3-pack) alebo 350m2 (2-pack) vysokorýchlostnou sieťou Wi-Fi, ktorá eliminuje mŕtve zóny Wi-Fi pokrytia vo vašej domácnosti.
  • Pripojenie viac ako 150 zariadení – rýchle a spoľahlivé pripojenie pre viac ako 150 zariadení.
  • Jednoduchá správa domácej siete – aplikácia MERCUSYS umožňuje rýchle nastavenie a správu Wi Fi siete. Môžete tiež spravovať čas a obsah, ktorý vaše deti trávia, respektíve sledujú na internete.
  • Plne gigabitové porty – 3 gigabitové porty u každej jednotky Halo zaisťujú bleskurýchle káblové pripojenie.
Zdroj: Mercusys

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk