QNAP predstavuje mimoriadne tichý NAS TS-410E

QNAP predstavuje mimoriadne tichý NAS TS-410E

QNAP uvádza nový profesionálny NAS TS-410E, navrhnutý pre multimediálne centrá a prostredia citlivé na hluk.

Model TS-410E s chladením bez ventilátorov ponúka vysokorýchlostné I/O s dvomi portami 2,5GbE, slotmi SATA SSD, portami USB 3.2 Gen 2 (10 Gb/s) a 4K výstupom cez HDMI. Uspokojuje tak náročné požiadavky, ako sú prenos a streamovanie objemných súborov, virtuálne počítače či prenos pracovných plôch virtuálnych počítačov alebo záznamov z dozorovania.

Kompaktný NAS TS-410E je ideálny pre rôzne scenáre použitia. Je ho možné dokonca nainštalovať v súvislej polohe pre lepšie využitie priestoru. Je vybavený štvorjadrovým procesorom Intel Celeron J6412 (s navýšením až na 2,6 GHz) a 8 GB dvojkanálovej pamäte. Poskytuje štyri 2,5” sloty SATA 6 Gb/s na inštaláciu SSD, ktoré zaisťujú rýchly a stabilný zápis a čítanie. Pre zvýšenie výkonu IOPS a uspokojenie požiadaviek na výkon si užívatelia môžu flexibilne nakonfigurovať funkciu SSD cache.

Model TS-410E tiež ponúka hardwarovo akcelerované šifrovanie AES-NI, ktoré zabezpečí dáta bez negatívnych dopadov na výkon zariadenia. Vďaka dvom portom 2,5GbE RJ45 a možnosti zlučovania portov je možné dosiahnuť rýchlosť až 5 Gb/s. Model TS-410E, vybavený inteligentným operačným systémom pre NAS, QTS 5.0, umožňuje spoľahlivo ukladať, zdieľať, zálohovať a synchronizovať súbory a zabezpečovať dáta. Je ho možné použiť ako server Plex na streamovanie multimediálnych súborov do mobilných zariadení, počítačov a televízorov pre obohatenú multimediálnu zábavu.

Integrované centrum App Center ponúka aplikácie, ktoré je možné inštalovať podľa potreby pre rozšírenie aplikačného potenciálu NAS TS-410E. Patrí medzi ne HBS (Hybrid Backup Sync) pre efektívne úlohy lokálneho/vzdialeného/cloudového zálohovania, Virtualization Station a Container Station pre natívny hosting virtuálnych počítačov a kontajnerov a nástroj QVR Elite na báze predplatného, ktorý je možné vďaka HDMI výstupu a vysokokapacitnému úložisku zariadenia TS-410E využiť na vybudovanie chytrého a cenovo dostupného riešenia kamerového dozorovania.

Zdroj: Qnap

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk