Lenovo predstavuje ThinkCentre novej generácie

Lenovo predstavuje ThinkCentre novej generácie

Lenovo ThinkCentre neo 50a 24 je All-in-One s podporou umelej inteligencie vytvorený pre inteligentnejší výkon, produktivitu a spoluprácu.

Lenovo predstavuje nový stolný počítač ThinkCentre neo 50a 24 all-in-one (AIO) s inovatívnymi funkciami a podporou umelej inteligencie, ktorý reaguje na potreby novej generácie malých a stredných firiem (SMB). Lenovo tak rozširuje svoje úplne nové portfólio stolných počítačov ThinkCentre neo, ktoré bolo uvedené na začiatku tohto roka, a ktoré je navrhnuté tak, aby ponúklo rozvíjajúcim sa firmám vysokovýkonné riešenia stolných počítačov pre pohlcujúce pracovné zážitky.

Nový stolný počítač AIO, poháňaný najnovšími procesormi Intel Core série H 12. generácie s diskrétnou grafikou Intel Arc A370M a operačným systémom Windows 11, obsahuje okrem iného technológie založené na umelej inteligencii, vrátane detekcie ľudskej prítomnosti, adaptívneho stmievania obrazovky, potlačenia šumu a funkcie AI Meeting Manager.

ThinkCentre neo 50a 24 ponúka živý 23,8-palcový Full-HD displej s certifikáciou TÜV Rheinland Low Blue Light so širokým pozorovacím uhlom, ktorý je dostupný s možnosťou dotykového ovládania. Je zabalený do štýlového a minimalistického dizajnu v terazzo farbe s materiálovou úpravou značky, ktorý dotvára moderný vzhľad. Ochrana ThinkShield sa spoločne so zabezpečením na báze fTPM, ochranou na úrovni systému BIOS a zabezpečením portov stará o bezpečnosť celého systému. V rámci udržateľnosti sú obaly vytvorené použitím plastov z oceánov, zvolený bol aj ekologicky šetrnejší dizajn využívajúci recyklovaný materiál a suroviny bez obsahu farieb.

Umelá inteligencia podporujúca produktívne podnikanie

Dostatočný výpočtový výkon, grafika na profesionálnej úrovni s kapacitou pamäte až 16 GB sa postarajú aj o tie najnáročnejšie úlohy a veľké úložné možnosti zaistia dostatok miesta pre vaše dáta. Wi-Fi 6 maximalizuje šírku pásma v preťažených sieťach pre bezproblémovú spoluprácu v cloude. Detekcia ľudskej prítomnosti poháňaná umelou inteligenciou umožňuje bezdotykové prihlásenie pre jednoduché používanie a flexibilitu pre viacerých užívateľov. Zároveň dokáže inteligentne stlmiť displej, keď používateľ odvráti zrak, čím znižuje spotrebu energie. Adaptívna obrazovka sníma okolité svetlo a podľa potreby stlmí alebo rozjasní displej.

Inteligentná a podnetná spolupráca je pre moderné pracovisko nevyhnutná. Neo 50a 24 je vysoko produktívny AIO počítač, ktorý posúva videokonferencie na ďalšiu úroveň. Obsahuje audio od spoločnosti Harman a výsuvnú webovú kameru. Je tiež vybavený funkciou AI Meeting Manager, ktorá ponúka prekladač v reálnom čase, prevod hlasu na text, titulky, editor poznámok zo schôdzky a hlasovú interakciu Amazon Alexa pre futuristický zážitok. Funkcia Lenovo Smart Appearance vylepšuje rysy tváre a rozostruje pozadie pre videokonferencie na profesionálnej úrovni. 

Väčšia bezpečnosť a zmysluplná udržateľnosť

Vstavané zabezpečenie je pre ochranu podniku a užívateľov najdôležitejšie. ThinkCentre neo 50a 24 obsahuje modul Firmware Trusted Platform Module 2.0 (fTPM 2.0), ktorý šifruje údaje a pridáva ďalšiu vrstvu ochrany. Ochrana na úrovni systému BIOS zabraňuje neoprávnenému prístupu manuálne alebo prostredníctvom zariadenia USB. Detekcia ľudskej prítomnosti zase rozpoznáva používateľa pomocou biometrických algoritmov s podporou umelej inteligencie. Výsuvná kamera sa otvára iba vtedy, keď ju potrebujete, a zabraňuje tak nechcenému narušeniu súkromia.

Stolný počítač neo 50a 24 je navrhnutý tak, aby nielen zlepšil užívateľský zážitok a znížil svoj dopad na životné prostredie vďaka použitiu materiálov zo zodpovedných zdrojov, ale aj znížil spotrebu energie. Certifikácia ENERGY STAR 8.0 zaisťuje maximálnu efektívnosť pre nižšiu spotrebu energie a po celú dobu životnosti výrobku spĺňa prísne normy pre získanie certifikácie EPEAT Silver. Zákazníci sa navyše môžu rozhodnúť pre službu Lenovo CO2 Offset Service, čo je voliteľná služba, ktorá pomáha firmám prispievať na konkrétne ekologické projekty.

Ceny a dostupnosť: ThinkCentre neo 50a 24 bude k dispozícii v októbri 2022 s cenou 990 eur.

Zdroj: Lenovo

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk