Prichádzajú vlajkové lode POCO F4 a POCO X4 GT

Prichádzajú vlajkové lode POCO F4 a POCO X4 GT

POCO F4 a POCO X4 GT sú najnovšie výkonné smartfóny spoločnosti POCO, ktoré sa môžu pochváliť všetkými kvalitami a neobmedzenou rýchlosťou.

POCO F4: Mimoriadne výkonný so všetkými prednosťami

POCO F4 je vybavený vlajkovou čipovou súpravou Snapdragon 870 a disponuje 7 nm procesorom s podporou 5G. Zariadenie má najvyššiu frekvenciu základného jadra v histórii mobilov POCO, ktoré beží na frekvencii až 3,2 GHz. Výpočtový výkon zariadenia POCO F4 ponúka skrátené načítania aplikácií, podporuje hry s vysokou úrovňou grafiky a plynulé posúvanie webových stránok a aplikácií. Výkon na vysokej úrovni udržiava jeho 3112 mm² veľká výparníková komora vďaka podpore technológie LiquidCool 2.0. Pamäť RAM LPDDR5 a pamäť UFS 3.1 ROM na úrovni vlajkovej lode umožňujú POCO F4 rýchlejší prístup k dátam, čo je skvelé na multitasking medzi náročnými aplikáciami.

POCO F4 je doteraz najtenší model v rade POCO. Zariadenie sa môže pochváliť 6,67" obrazovkou E4 AMOLED a ultratenkým 2,76 mm displejom DotDisplay, ktorý je jedným z najtenších v odvetví. Displej na úrovni vlajkovej lode je vybavený 120 Hz obnovovacou frekvenciou a 360 Hz vzorkovacou frekvenciou dotyku pre nižšiu latenciu odozvy. Vďaka špičkovému jasu obrazovky 1300 nitov zabezpečuje POCO F4 zobrazenie každého momentu s ideálnymi hodnotami detailov a kontrastu. Duálne reproduktory s overenou technológiou Dolby Atmos prispievajú k pohlcujúcemu zážitku tým, že poskytujú dynamický a krištáľovo čistý zvuk. Vďaka skvelému používateľskému zážitku a vysoko výkonným parametrom je to najvýhodnejšie zariadenie z hľadiska pomeru všestrannej sily a ceny v segmente vlajkových lodí.

Trojitá zostava zadných fotoaparátov POCO F4 je vybavená historicky prvou optickou stabilizáciou obrazu (OIS) na hlavnom 64MP fotoaparáte zariadenia. Vďaka tomu sú fotografie jasné a ostré aj pri slabom osvetlení a umožňujú takmer dokonalé zachytenie momentov. Hlavný 64Mpix fotoaparát dopĺňa 8Mpix ultraširokouhlý fotoaparát a 2Mpix makro fotoaparát. Táto trojitá sústava spoločne zachytí aj tie najjemnejšie detaily. Zostava fotoaparátu POCO F4 s podporou nahrávania 4K je vybavená množstvom zábavných a praktických funkcií vrátane panoramatického selfie režimu, nočného režimu, AI Skyscaping 4.0 a AI Erase 2.0.

POCO F4 je vybavený batériou s kapacitou 4 500 mAh (typ) a 67W turbo nabíjaním, pričom nabitie na 100 % trvá len 38 minút. S plne nabitou batériou ponúka výdrž až 10 hodín hrania hier, 21 hodín prehrávania videa a 119 hodín prehrávania hudby. Zariadenie využíva technológiu Middle Middle Tab (MMT), metódu rýchleho nabíjania, ktorá elektrický prúd usmerňuje do dvoch rozdelených smerov pre zvýšenie rýchlosti a stability nabíjania, čím udržiava najvyššiu úroveň výkonu rozloženú na dlhší čas.

POCO X4 GT: vysoko výkonný herný a zábavný stroj

POCO X4 GT je vybavený čipovou súpravou MediaTek Dimensity 8100 a pokročilým 5nm procesorom, ktorý používateľom poskytuje vysoký výkon pri zachovaní nízkej spotreby energie a prakticky sa neprehrieva. POCO X4 GT ponúka operačnú pamäť LPDDR5 na úrovni vlajkovej lode a pamäť UFS 3.1 ROM, vďaka čomu je toto zariadenie jedným z najrýchlejších zariadení POCO v oblasti operačnej pamäte a úložiska a mimoriadne schopné podporovať hranie hier s vysokou snímkovou frekvenciou. Chladiaci systém LiquidCool Technology 2.0 dokáže udržiavať SoC v chlade a zachovávať plynulý výkon, čo používateľom umožňuje posúvať zariadenie na maximum.Prvýkrát sa v zariadení POCO predstavuje inovatívny LCD displej s pomerom strán 20,5:9, vďaka ktorému sa zariadenie pohodlne drží a ľahko sa ovláda. Cieľom je ponúknuť najlepší LCD displej na trhu. A tým je prvý LCD displej POCO True Display. Nastavenie teploty farieb displeja je závislé od svetelných podmienok vonkajšieho prostredia, čo umožňuje pohodlné sledovanie. Na zabezpečenie pohodlného sledovania umožňuje POCO X4 GT na hardvérovej úrovni redukciu škodlivého modrého svetla až o 30 %. POCO X4 GT prináša jednu miliardu farieb a podporuje široký farebný gamut DCI-P3 pre ostrejšie kontrasty a bohatšie detaily na obrazovke.

POCO X4 GT nabíja svoju 5 080 mAh (typ) batériu s vysokou kapacitou rýchlo a bezpečne pomocou 67W turbo nabíjania, pričom sa nabije na 100 % len za 46 minút. Za 6 minút ju možno nabiť na 25 % a po 30-minútovom nabíjaní vám dodá šťavu na 85 %. S podporou technológie MMT (Middle Middle Tab) umožňuje hrať viac ako 90 minút len s 10 minútami nabíjania.

POCO X4 GT, ktorý je vybavený všestrannou sústavou troch zadných fotoaparátov a stereofónnymi reproduktormi Dolby Atmos, slúži aj ako 4K kamera s praktickými a skvelými funkciami, ktoré pomáhajú používateľom využiť ich kreatívny potenciál. Vďaka 64 Mpix hlavnému fotoaparátu, 8 Mpix ultraširokouhlému fotoaparátu a 2 Mpix makrofotoaparátu fotografie zachytia každý detail, či už zblízka alebo z diaľky. A na kvalitné selfie majú používatelia k dispozícii 16Mpix predný fotoaparát. Vďaka 19 predinštalovaným hviezdnym šablónam vlogov a funkcii Drafts budú môcť používatelia od začiatku natáčať a upravovať kvalitný obsah.

Spoločnosť POCO, verná svojej povahe zariadení so všetkými prednosťami, pridáva k POCO F4 aj POCO X4 GT ešte jednu službu. Používatelia môžu využívať prémiový popredajný servis, ktorý ponúka jednorazovú bezplatnú opravu obrazovky počas prvých 6 mesiacov po zakúpení.

Dostupnosť produktu:

  • POCO F4 sa bude na Slovensku predávať od 23. júna 2022 v troch farbách: Night Black, Moonlight Silver, Nebula Green vo verzii 8GB+256GB. Odporúčaná maloobchodná cena je 449 EUR prostredníctvom oficiálnych kanálov Xiaomi.
  • POCO X4 GT sa bude predávať od 7. Júla 2022 v dvoch farbách: strieborná a čierna. Bude tiež k dispozícii v dvoch pamäťových variantoch. POCO X4 GT 8GB+128GB: Odporúčaná maloobchodná cena je 389 EUR. POCO X4 GT 8GB+256GB: Odporúčaná maloobchodná cena je 409 EUR prostredníctvom oficiálnych kanálov elektronického obchodu.
Zdroj: Xiaomi

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk