ASUS spustil predaj nového Zenbooku Pro 14 Duo OLED

ASUS spustil predaj nového Zenbooku Pro 14 Duo OLED

14,5-palcový notebook s dvoma displejmi novej generácie a formátom 16:10, inovatívnym dizajnom AAS Ultra, 2.8K 120 Hz OLED dotykovým displejom a 12,7-palcovým 2.8K 120 Hz ScreenPad Plus sekundárnym dotykovým displejom.

Zenbook Pro 14 Duo OLED disponuje vysokým výkonom a certifikáciou Intel Evo. Poháňa ho procesor 12. generácie Intel Core až do i9-12900H a grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti s pokročilým chladením ASUS IceCool Plus pre extrémny výkon — až do 85W v prípade kombinovaného TDP. Chladenie zlepšuje inovatívny mechanizmus AAS Ultra, ktorý zefektívňuje prieduch vzduchu a nadvihne druhý displej ScreenPad Plus pod optimálnym uhlom pre ideálny používateľský zážitok.

2.8K OLED HDR 16:10 Dolby Vision hlavný dotykový displej má 120 Hz obnovovaciu frekvenciu, verné podanie farieb PANTONE Validated a 100% pokrytie farebného priestoru DCI-P3, ako aj TÜV Rheinland certifikovanú ochranu zraku. Zenbook Pro 14 Duo OLED je ultimátny kompaktný OLED notebook pre náročných tvorcov obsahu.

ScreenPad Plus novej generácie

Druhá obrazovka ScreenPad Plus, ktorá je vo výbave notebooku Zenbook Pro 14 Duo OLED, je 12,7-palcový displej s podporou pre stylusy s vysokou presnosťou, napríklad ASUS Pen 2.0. Mechanizmus nadvihnutia druhého displeja bol kompletne prepracovaný a výsledkom je AAS Ultra. Ten nadvihne zadnú časť druhého displeja ScreenPad Plus až o 20 mm, čím zabezpečí jeho náklon pod uhlom 12°. ScreenPad Plus vďaka tomu ponúka ideálne pozorovacie uhly a zefektívňuje prácu medzi dvoma displejmi notebooku na maximum. Zároveň zlepšuje chladenie, nakoľko zvyšuje prieduch vzduchu až o 38% v porovnaní s predchádzajúcou generáciou.

ASUS ScreenPad Plus s dizajnom AAS Ultra využíva nový softvér ScreenXpert 3, ktorý zlepšuje multitasking medzi dvoma displejmi a zefektívňuje kreatívnu prácu. Zabudované aplikácie ako App Switcher a App Navigator zvyšujú produktivitu a podporujú aj externé displeje. Nová aplikácia Control Panel umožňuje používateľom presné a intuitívne ovládanie kreatívnych aplikácií. Používatelia si môžu rýchlo a jednoducho zmeniť veľkosť štetca, zmeniť saturáciu, upraviť priehľadnosť jednotlivých vrstiev, atď. K dispozícii sú štyri ovládacie prvky — Dial, Button, Slider a Scroll, ktoré je možné zakomponovať do ľubovoľnej kreatívnej práce. Control Panel je plne prispôsobiteľný a funguje s aplikáciami Adobe Photoshop, Illustrator, Lightroom Classic, Premiere Pro a After Effects - a ďalšie kompatibilné aplikácie pribudnú čoskoro.

Špičkové vizuály

Zenbook Pro 14 Duo OLED je navrhnutý na špičkovú kreatívnu prácu, čomu zodpovedá vynikajúci 14,5-palcový 2.8K 120 Hz OLED NanoEdge dotykový displej s druhým displejom ScreenPad Plus novej generácie. Hlavný displej má formát 16:10 a certifikácie Dolby Vision a PANTONE Validated pre verné podanie farieb. Takisto disponuje certifikáciou VESA DisplayHDR True Black 500 pre skutočné podanie čiernej farby. Špičkovú vizuálnu kvalitu zabezpečuje aj farebný priestor DCI-P3, 120 Hz obnovovacia frekvencia a 0,2 ms doba odozvy. Displej tiež disponuje TÜV Rheinland certifikáciou na ochranu očí a nízke vyžarovanie modrého svetla.

Využite výkon na maximum

Prémiový procesor 12. generácie Intel Core až do i9-12900H disponuje extrémnym výkonom pre všetky tvorivé úlohy. 14 jadier zabezpečuje pohodlný multitasking a Turbo Boost frekvencia dosahuje až 5,0 GHz. Maximálne TDP na úrovni 60W je ideálne pre úlohy náročné na procesor, takže používatelia budú menej času čakať a viac času tvoriť. Výkonný procesor ideálne dopĺňa grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti. Tá predstavuje základný komponent pre graficky náročné úlohy, ako je 3D renderovanie alebo editácia videa. Najlepšiu kompatibilitu, výkon a stabilitu v kreatívnych aplikáciách zabezpečujú ovládače NVIDIA Studio.

Výkonné komponenty je potrebné efektívne chladiť, aby dosiahli svoj úplný potenciál. To je úloha chladiaceho systému ASUS IceCool Plus, ktorý využíva dva tiché ventilátory IceBlades s až 97 3D-zakrivenými čepeľami. Tie chladia dve 8 mm teplovodivé trubice z procesora a grafickej karty. Chladenie je efektívnejšie aj vďaka až o 38% lepšiemu prieduchu vzduchu, ktorý zabezpečuje nový mechanizmus AAS Ultra. Výsledkom je, že procesor a grafická karta dokážu fungovať s kombinovaným TDP na úrovni 85 W bez spomalenia výkonu. K dispozícii je až 32 GB RAM a 2 TB rýchle PCIe 4.0 x4 SSD úložisko.

CENA & DOSTUPNOSŤ: Model ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED (UX8402) je na našom trhu k dispozícii v cene 2 049 eur.

Zdroj: ASUS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk