Tipovanie na e-športy

Tipovanie na e-športy

Tipovanie na e-športy nie je žiadnou novinkou vo svete hazardu, no počas koronavírusu sa táto aktivita dostala do popredia ešte viac. Pandémia spôsobila, že športové udalosti boli značne obmedzené, veľa súťaží a líg bolo zrušených.

E-šport bol zasiahnutý taktiež, no v menšej miere, nakoľko profesionálni hráči môžu hrať z pohodlia domova, alebo z tzv. bootcampov (priestory pre profesionálne tímy na trénovanie/zápasenie) a vďaka streamovacej platforme Twitch, je každá online súťaž a liga prístupná pre hocikoho na svete.

Možností v e-športe je naozaj veľa. Medzi najpopulárnejšie hry patrí CS:GO, Dota 2, LoL, Hearthstone, Fortnite alebo Starcraft. Okrem stávky na víťaza, sa dá vsadiť na rôzne iné udalosti v hre, záleží od typu hry. V MOBA hrách (Dota 2, Lol) sa často vsádza na first blood, prvú zničenú vežu, kto prvý získa aegis a mnoho ďalších. V FPS hrách ako CS:GO je populárne vsádzať na výhru na konkrétnej mape alebo celkový počet kôl.

Naše stávkovky, ktoré podporujú e-šport sú Fortuna, Niké, Doxxbet alebo Tipsport. Stávkovky často ponúkajú bonusy pri tipovaní na e-šport, ako napríklad Tipsport bonus kód, pretože chcú do tohto nového odvetvia nalákať čo najviac ľudí. Medzi najznámejšie zahraničné stávkové kancelárie patrí Parimatch, betway.com alebo gg.bet.

Výhody a nevýhody tipovania na e-šport

Najväčšou výhodou tipovania v e-športe je to, že tento smer stávkovania je stále veľmi mladý a samotné stávkové kancelárie, ešte nemajú prepracované algoritmy, na tvorbu kurzov.

Ak pravidelne sledujete konkrétny e-šport, vaše šance na správny tip sú vyššie ako pri inom športe, napr. pri futbale alebo tenise. Softwareové nastavenie tvorby kurzov, nie sú vždy optimálne zosynchronizované s live prenosom, preto môžete mať navrch najmä pri live stávkovaní.

Úroveň kurzov pri tipovaní na e-šport, sa nelíši od bežného športového tipovania. Všetko závisí od úrovne zápasu, ako aj od turnaja ako celku. Vzhľadom na to, že tipovanie v e-športe nie je ešte úplne vychytané, máloktoré stávkovky sa môžu pochváliť vysokými kurzami.

Pri online tipovaní však treba byť obozretný a vyhnúť sa podozrivým stránkam, ktoré ponúkajú až neuveriteľné vstupné bonusy alebo odmeny. Pri týchto spoločnostiach, by ste mali byť veľmi opatrný a pred vkladom na účet si overiť informácie o stávkovej kancelárii.

V dnešnej dobe online podvody nie sú žiadnou novinkou.

Odporúčame zostať verný osvedčeným portálom ako Fortuna, Doxxbet, Niké alebo Tipsport. Tieto spoločnosti často ponúkajú aj výhodný bonus kód, preto sledujte ich stránky nech vám neunikne žiadna novinka.

Aké hry tipovať?

Counter Strike:Global Offensive hra, ktorú všetci poznáme, patrí medzi najhranejšie hry na svete. Hrá sa 5 vs 5, jeden tím terroristi a druhý policajti. Momentálny kompetitívny formát pozostáva zo 16 kôl, jednej mapy. Hrajú sa zväčša tri mapy, tzv. best of 3. Tím ktorý prvý vyhrá dve mapy, vyhráva sériu.

Každý tím si zvolí jednu mapu. Teroristi sa snažia položiť bombu na špeciálne miesto, ktoré obraňujú policajti. Kolo končí, ak bomba vybuchne, alebo je zneškodnená, alebo všetci príslušníci jedného tímu zomrú.

Medzi najznámejšie série turnajov patrí CS:GO Major Championships, ktorý sa v roku 2021 odohral v Stockholme a prize pool bol 2 milóny USD. Tu, sa stretlo proti sebe najlepších 24 tímov sveta a víťazstvo vo forme 1 milión USD si odniesol ukrajinský tím Natus Vincere.

Pri CS:GO sa najčastejšie tipuje na: výsledok zápasu, víťaz konkrétnej mapy, najviac fragov, počet kôl.

DOTA 2

Dota 2 je hra, ktorá takisto ako vyššie spomínaná hra CS:GO, je z dielne Valve a hráva sa cez platformu Steam. Patrí do žánru MOBA (Multiplayer online battle arena), v ktorom sa proti sebe stretnú dva tímy, tvorené z piatich hráčov. Cieľom hry je dobiť nepriateľský Ancient (budova v strede ich mesta). V hre je vyše 110 hrdinov a každý ma špeciálne schopnosti.

Má historicky najväčší prize pool z histórie e-športu. Každoročne sa konajúci The International láme rekordy už od roku 2011, kedy jeho prize pool bol 1,6 milióna USD. V roku 2021 sa vyšplhal až na neuveriteľných 40 miliónov USD. Preto niet divu, že top 20 zarábajúcich hráčov e-športu sú práve profesionálnymi hráčmi Doty 2.

Pri Dote 2 sa najčastejšie tipuje na: výsledok zápasu, first blood, prvá veža, prvý aegis

Fortnite

Fortnite pochádza z dielne Epic games a počtom aktívnych hráčov patrí na druhú priečku (hneď po Minecrafte), s počtom aktívnych hráčov viac ako 360 miliónov. Spája myšlienku budovania z Minecraftu a klasickej FPS strieľačky, vo veľkom otvorenom svete.

Takýto žáner hry sa volá Battle royal, kde veľké množstvo hráčov (100), sa roztrúsi po obrovskom ostrove a vyhráva ten, čo ostane živý ako posledný. Stávkovanie sa obvykle dá len na veľké oficiálne súťaže ako Fortnite World Cup Finals alebo Fortnite Champion Series, kde sa súťaží buď ako jedinec alebo v dvojiciach a trojiciach.

E-šport ako aj gaming-ový priemysel rastie z roka na rok. Dôkazom sú medzinárodné turnaje, miliónové sponzoringy a hlavne obrovské množstvo hráčov po celom svete. Streamovacie služby ako Twitch a Youtube, propagujú tento trend viac a viac a ich popularita stále stúpa. Každý profesionálny tím je už podchytený obrovskými značkami, ako napr. Red Bull, Mercedes-Benz a Monster. Do gamingového priemyslu investuje svoje peniaze aj nemalý krypto priemysel.

Všetky tieto indície naznačujú, že herný priemysel a celkovo e-šport bude každým rokom väčší. Dá sa očakávať, že s rastúcou popularitou, bude rásť aj záujem stávkových kancelárií. Môžete sa tešiť na širšiu ponuku stávkových a kurzových príležitostí práve na vašu obľúbenú hru. 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk